2015. április 21. kedd, Konrád napja van
Nyitólap  >  Keresők  >  Gyógyszer / gyógytermék kereső  >  Gyógyszer adatlap
Továbbküldés
Tartalom címe: Gyógyszer adatlap

COLDREX tabletta

COLDREX tabletta
COLDREX tabletta
Hatóanyag(ok):  összetett
Forgalmazó: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare - GSK Export
Doppingszernek minősülő készítmény Tilos roziglitazont adni májkárosodásban szenvedő betegeknek. A Coldrex tabletta befolyásolhatja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Abban az esetben, ha a beteg szédülést érez, azt kell tanácsolni, hogy ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
Kiszerelés Kiadhatóság Fogyasztói ár Fizetendő ár
12x (buborékfóliában és dobozban) vény nélküli Orvosi rendelvény nélkül is kiadható készítmények. 1 099 Ft 1 099 Ft Tájékoztató jellegű ár
24x (buborékfóliában és dobozban) vény nélküli Orvosi rendelvény nélkül is kiadható készítmények. 649 Ft 649 Ft Tájékoztató jellegű ár
12x (buborékfóliában és tárcában) vény nélküli Orvosi rendelvény nélkül is kiadható készítmények. 999 Ft 999 Ft Tájékoztató jellegű ár
1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex tabletta felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb serdülők számára a megfázás és az influenza tüneteinek, mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrfolyás, orrdugulás, valamint az orrmelléküreg-gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távú enyhítésére javallott.
A Coldrex tabletta paracetamolt, fenilefrin-hidrokloridot, koffeint, terpin-hidrátot és aszkorbinsavat (C-vitamint) tartalmaz.
- a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,
- a fenilefrin-hidroklorid egy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,
- a koffein segít a megfázással járó levertség leküzdésében,
- a terpin-hidrát köptető hatású,
- a C-vitamin (aszkorbinsav) a megfázás és influenza során fellépő természetes C-vitamin-veszteség pótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.
- A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex tabletta egyszerre enyhíti:
- csökkenti a lázat,
- csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,
- megszünteti az orrdugulást, és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,
- enyhíti a torokfájást.

- 2. Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt

- A Coldrex tabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.
-

- Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
- Ne szedje a Coldrex tablettát
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin-hidrátra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha triciklikus antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.
- ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz-gátló (MAO-gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.
- szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha szív-érrendszeri betegsége van.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- 12 évesnél fiatalabb gyermekek kezelésére a Coldrex tabletta nem alkalmazható..
- Figyelmeztetések és óvintézkedések
- A Coldrex tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:
- ha máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.
- ha Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!
- ha glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha feokromocitómája (mellékvese-daganat) van.
- ha prosztata problémája vagy vizeletürítési nehézsége van.
- ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
- Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
- Gyermekek és serdülők
- 12 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem adható.
- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

- Egyéb gyógyszerek és a Coldrex tabletta
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
- A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
- warfarin vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz-gátlók (pl. moklobemid, szelegilin).
- magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszerek.
- szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.
- étvágycsökkentő vagy -fokozó gyógyszerek.
A Coldrex tabletta egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal
Ez a készítmény koffeint tartalmaz. A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést okozhat (szívdobogásérzés).
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Coldrex tabletta szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
A Coldrex tabletta Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz
Ez a gyógyszer segédanyagként Sunset Yellow színezőfestéket (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?
Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
12 év alatti gyermekek:
12 év alatti gyermekek esetében a készítmény - koffein-tartalma miatt - nem alkalmazható.
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
A tablettákat vízzel nyelje le.
Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) tapasztalhatja:
- fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság.
- vérnyomás-emelkedés.
- hányinger, hányás.
Az alábbi ritka mellékhatások (1000-ből 1 legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
- pulzusa vagy szívverése szokatlanul gyors, vagy szabálytalan.
- bőrkiütés vagy hámlás, vagy szájnyálkahártya-fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.
- vizeletürítési nehézség, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata-megnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- tisztázatlan eredetű véraláfutások vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.
- májműködési zavar.
- súlyos bőrreakciók.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.
- légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex tabletta alkalmazása közben.
Az alábbi mellékhatások előfordulásának gyakorisága nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
- idegesség, szédülés.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Coldrex tabletta?
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein, terpin-hidrát és aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin-hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin-hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
- Egyéb összetevők: kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, Eurocol sunset yellow (E 110).
Milyen a Coldrex tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Narancssárga/fehér színű, kétrétegű, ovális, domború felületű, metszett élű tabletta, egyik oldalán "Coldrex" jelzéssel van ellátva.
12 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12 db, 16 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír//PVC összepattintható tárcában.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!
Ne szedje a Coldrex tablettát
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra, a koffeinre, a terpin-hidrátra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha triciklikus antidepresszánsokat, béta-blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentő szereket szed.
- ha depressziója kezelésére jelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz-gátló (MAO-gátló) gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.
- szimpatomimetikumok (dekongesztánsok, étvágycsökkentők, amfetaminszerű pszichostimulánsok) szedése esetén.
- ha pajzsmirigy-túlműködése van.
- ha szívbetegségben szenved.
- ha szív-érrendszeri betegsége van.
- ha magas a vérnyomása.
- ha cukorbeteg.
- 12 évesnél fiatalabb gyermekek kezelésére a Coldrex tabletta nem alkalmazható..
- Figyelmeztetések és óvintézkedések
- A Coldrex tabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre:
- ha máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.
- ha Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!
- ha glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.
- ha feokromocitómája (mellékvese-daganat) van.
- ha prosztata problémája vagy vizeletürítési nehézsége van.
- ha érbetegsége van (például Raynaud-kór: a kéz-, és lábujjakon hideg- vagy stresszhatásra jelentkező reakció).
- Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.
- Gyermekek és serdülők
- 12 év alatti gyermekeknek ez a gyógyszer nem adható.
- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

- Egyéb gyógyszerek és a Coldrex tabletta
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
- A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
- warfarin vagy más véralvadásgátló gyógyszerek.
- depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikus antidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz-gátlók (pl. moklobemid, szelegilin).
- magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszerek.
- szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.
- étvágycsökkentő vagy -fokozó gyógyszerek.
A Coldrex tabletta egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal
Ez a készítmény koffeint tartalmaz. A készítmény szedése alatt kerülje a magas koffein-tartalmú italok (kávé, tea és egyes üdítőitalok) egyidejű fogyasztását. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést okozhat (szívdobogásérzés).
Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A Coldrex tabletta szédülést okozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.
A Coldrex tabletta Sunset Yellow festéket (E 110) tartalmaz
Ez a gyógyszer segédanyagként Sunset Yellow színezőfestéket (E 110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.
3. Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?
Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.
12 év alatti gyermekek:
12 év alatti gyermekek esetében a készítmény - koffein-tartalma miatt - nem alkalmazható.
Alkalmazásának időtartama ne haladja meg a 7 napot.
Ha a tünetek 3 nap alatt nem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex tabletta alkalmazását és keresse fel kezelőorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nem alkalmazható.
Az alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
A tablettákat vízzel nyelje le.
Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be
Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy későbbi, súlyos májkárosodás kialakulásának.
Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.
4 óránként egy adagnál többet ne vegyen be.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A készítmény alkalmazása közben a következő gyakori mellékhatásokat (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) tapasztalhatja:
- fejfájás, szédülés, idegesség, álmatlanság.
- vérnyomás-emelkedés.
- hányinger, hányás.
Az alábbi ritka mellékhatások (1000-ből 1 legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- hirtelen látásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakció főként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elő.
- pulzusa vagy szívverése szokatlanul gyors, vagy szabálytalan.
- bőrkiütés vagy hámlás, vagy szájnyálkahártya-fekély és egyéb túlérzékenységi (allergiás) reakció.
- vizeletürítési nehézség, ez főként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata-megnagyobbodásuk van.
Az alábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elő. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelőorvosához:
- tisztázatlan eredetű véraláfutások vagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miatt jelentkezhetnek.
- májműködési zavar.
- súlyos bőrreakciók.
- mellkasi szorító érzés, kapkodó légzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egész szervezetre kiterjedő súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).
- olyan allergiás reakció, mint például bőrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy az ajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.
- légzési nehézség, amely acetilszalicilsav, vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel a Coldrex tabletta alkalmazása közben.
Az alábbi mellékhatások előfordulásának gyakorisága nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
- idegesség, szédülés.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Coldrex tabletta?
- A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein, terpin-hidrát és aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin-hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin-hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
- Egyéb összetevők: kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegen duzzadó keményítő, kukoricakeményítő, Eurocol sunset yellow (E 110).
Milyen a Coldrex tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Narancssárga/fehér színű, kétrétegű, ovális, domború felületű, metszett élű tabletta, egyik oldalán "Coldrex" jelzéssel van ellátva.
12 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
12 db, 16 db, ill. 24 db tabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír//PVC összepattintható tárcában.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Limited, Brentford, TW8 9GS
Egyesült Királyság
Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd.
Knockbrack, Dungarvan
Írország
vagy
S.C.EUROPHARM S.A.
2 Panselelor St., Brasov, 500419
Románia
vagy
SmithKline Beecham S.A.,
Ctra. de Ajalvir, Km. 2.500, Alcalá de Henares, 28806 Madrid,
Spanyolország
A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:
GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare
1124 Budapest
Csörsz u. 43.
Tel.: 06-1-22-55-800
OGYI-T-1714/01 (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1714/02 (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1714/03 (12× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1714/04 (16× - buborékcsomagolásban és tárcában)
OGYI-T-1714/05 (24× - buborékcsomagolásban és tárcában)
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január
Információ

Hogyan juthatok több információhoz? A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a (beteg)tájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Információ

Egészségügyi szakemberek a gyógyszer hivatalos alkalmazási előírását a www.pharmindex-online.hu oldalon találják!

Hirdetés

Cukorbetegség a hálószobában

A szexualitás egyik legfontosabb eleme életünknek. A diabétesz a mindennapok betegsége, mely a hálószobába is elkíséri a férfit és a nőt. Lelki szempontból nehezíti a beteg érzelmi életét a gyakori hangulatváltás, az enyhe vagy erősebb depresszió. Az odabújás, a gyengédség, melynek része a szex is, terápiával ér fel a nehezebb napokban. A deprimált ember viszont elriaszthatja partnerét, aki pedig segítene kilábalni a rosszkedvből.

Tovább a cikkre

Fokozza a látásélményt!

Nem elég hosszú a karja, hogy elolvassa az apró betűs szöveget?

Tovább a cikkre

Nem minden gyógyszer, ami annak látszik!

Nem minden gyógyszer, ami annak látszik!

Gyógyszer- és étrend-kiegészítő témában beszélgettünk Dr. Ilku Líviával, aki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) Gyógyszerhamisítás elleni munkacsoportjának vezetője, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetségének (MAGYOSZ) igazgatója. A hamis gyógyszerek elleni harc lehetőségeiről kérdeztük. Tovább a cikkre