Ezeket látta már?

Böjtölj az egészségedért!

A tavasz a megújulás évszaka és egyben a böjt időszaka is, amikor a testünket és lelkünket is megtisztítjuk az elmúlt év és a hosszú tél alatt felhalmozódott méreganyagoktól, és a természettel együtt mi is megújulunk. A böjtnek számos olyan hatása van, amely kedvezően hat az egészségünkre. Hogy melyek ezek, azokat dr. Borbényi Erika, a Napsugár Életház orvosa és életmód tanácsadója mondja el.

"A böjt kiválóan alkalmas arra, hogy felfrissítsük testünket és lelkünket, valamint megszabaduljunk a felesleges kilóktól és a tél alatt felhalmozódott negatív gondolatoktól. Azonban ennél sokkal több mindenben segít. Többek között megszabadítani minket a kínzó allergiánktól, az alvászavartól, a bőrbetegségeinktől, a gyulladásos megbetegedéseinktől, erősíti immunrendszerünket, kiváló a migrén és a krónikus fejfájás kezelésére, a vérnyomás problémákra és a stresszre.

Böjtölj az egészségedért!

És mindezt hogyan? Nem kell más, csak idő. Idő, amelyet magadra szánsz, az egészségedre, a testedre és a lelkedre. És persze egy nagy adag kitartás" - mondta dr. Borbényi Erika.

Ahhoz, hogy időt tudjunk szánni magunkra, ki kell szakadnunk a mindennapi rutinból. A Napsugár Életház szakértői pontosan tudják ezt, ezért olyan környezetben és olyan programokkal várnak, ahol és amelyekkel garantált a testi-lelki felfrissülés. A három vagy hét napos léböjt alatt száműzheted lelkedből a káros gondolatokat, és megtisztíthatod testedet az elmúlt év alatt felgyülemlett méreganyagoktól. Így nem csak néhány felesleges kilótól szabadulhatsz meg, hanem azoktól a problémáidtól is, amelyeket mélyen elnyomtál magadban, és amelyek a visszatérő betegségeidet is okozhatják.

A böjt során feltörő gondolataidat, érzéseidet a jelen lévő szakemberek segítségével megértheted, lezárhatod és elengedheted. Testedet pedig szaunával, masszázzsal, pilates-szel és sétával kényeztetheted, amelyek azon kívül, hogy kellemes programok, fokozzák a böjt jótékony hatásait.

"Nagyon fontos azonban felhívni rá a figyelmet, hogy a böjt néhány esetben nem javasolt, és árthat szervezetünknek. Kizáró ok lehet például a kóros soványság, a depresszió, a terhesség és a szoptatás ideje, a pajzsmirigy túlműködése vagy a veseelégtelenség. A legfontosabb szabályokat mindig be kell betartani, hiszen csak így tapasztalhatjuk meg a böjt jótékony hatását" - tette hozzá dr. Borbényi Erika.

Forrás: Napsugár Életház
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához