2012. május 25. péntek, Orbán napja van
Nyitólap  >  Orvos válaszol
Továbbküldés
Tartalom címe: Orvos válaszol

    Orvos válaszol

    Orvos válaszol rovatunkat azért hoztuk létre, hogy Ön elküldhesse egészségügyi problémáját orvos szakértőinknek. A beérkezett levelekre legkésőbb 5 munkanapon belül válaszolunk, és a legérdekesebb levelek és válaszok megjelennek az oldalunkon is. Nem válaszolunk a kérdésre, ha nem értelmezhető vagy nem témába illő. A válaszról Ön e-mailben kap értesítést. Az Orvos válaszol rovatunkba beválogatott olvasói levelekből a személyes utalásokat kollégáink eltávolítják. Az itt leírtak nem tekinthetők hivatalos állásfoglalásnak, amennyiben panaszai nem szűnnek meg vagy enyhülnek, mindenképpen forduljon orvoshoz.

    Ismerje meg szakértőinket, akik az Ön levelét várják:

    dr. Altorjai Péter
    dr. Biró Balázs
    dr. Dobróka Tamás
    dr. Székely Gábor

    Orvos válaszol találatok

    Keresőszó:
    Összes találat: 1 db

    Atheromák a fül mögött, fejenMegválaszolva: 2010. október 22.

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: BelgyógyászatBőrgyógyászat
    Tisztelt Doktor úr!

    Huszonéves nő vagyok, a problémám kb. egy éve kezdődött.A jobb fülcimpámban találtam egy csomót, ami nem múlt, nem nőtt, nem is fájt! Megállapították,hogy atheroma, javasolták az eltávolítást, ami még nem történt meg, mert azóta a fültövemben folyamatosan jönnek ki ilyen csomók, ami viszont már fájdalmas, és meg is telik!
    A gyulladás alatt nem nyúltak hozzá, gyógyszert nem kaptam, így nem is volt mitől elmúlnia. Néha annyira megtelt, hogy szétrepedt a bőröm! A bal fülem mögött is kijött 1, de az magától elmúlt! A jobb fülemmel azóta is problémák vannak.

    Idén nyáron is kivágtak egyet, most rá 2 hónapra ismét ! Nem tudom, mitől lehet ilyen sűrűn, soha nem volt ilyen jellegű problémám! Voltam vérvételen, nőgyógyásznál, bőrgyógyásznál, és orr fül gégészeten, de minden rendben volt! Mandulám már rég nincs, a fogaim is rendben vannak!
    Nem tudják megmondani, mit tehetnék még, vagy hová forduljak, hogy ezt a sorozatos szenvedést kiküszöbölhessem, és rájöjjek, hogy mi is válthatja ezt ki nálam?
    Válaszát előre is köszönöm!
    A leírtak alapján az arcán, fején megjelent atherómák mégis csak jeleznek egyfajta gyulladásos folyamatot, ahogy írta ezek általában kifakadtak, és gennyes váladékozással ürültek. Az atherómák faggyútartalmúak, tehát zsíros gyülemek, amennyiben fertőződnek, akkor válnak gennyesség, egyébként nem.

    Az is világos, ahogy írja, hogy góckeresés történt a szokásos területeken (bőrgyógyászat, fül-orr-gégészet, fogászat és nőgyógyászat) és ott nem találtak gócot, vagy arra utaló jelet.

    Valószínűsíthető, hogy aknéval függ össze ez a jelenség, tehát bőrgyógyászati szempontból az aknét ha fel lehet számolni - erre létezik hatásos gyógyszeres kezelés - akkor feltehetően a jelenség csökkenni fog, illetőleg meg is szűnhet.
    Természetesen így a távolból pontos diagnózist nem tudunk adni Önnek, de tanácsot, javaslatot igen.
    Az is elképzelhető, hogy mindemellett táplálkozásán is kellene változtatni, az a levélben nem kerül említésre, illetőleg meghúzódhat a háttérben hormonális ok, esetleg fogamzásgátló szedése.

    Javasoljuk tehát a bőrgyógyász felkeresését ebből a célból, az akne, pontosabban a faggyúmirigy-zavar kezelésének megbeszélésére. Az atheromák eltávolítása ez esetben csak tüneti kezelés.

    Jó egészséget kívánunk!
    üdvözlettel:


    További levelek a témában

    Fogyasztószer: ajánlott - nem ajánlott?

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Belgyógyászat
    Témakörök: elhízás, diéta, terápia, gyógyszer
    Tisztelt Doktor Úr!

    Szeretném a véleményét kérni az Adipex nevű gyógyszerről. Sok fogyókúrát kipróbáltam már, de tényleg és kitartó is voltam, eddig:(
    A túlsúlyom 30 kg, és ez már fáj. Egészséges vagyok,nincs semmilyen betegségem, és még fiatal is talán, harmincas....
    A kérdéses gyógyszer, hatóanyaga phentermin, hazánkban nem törzskönyvezett és nem forgalmazott gyógyszer, ezt mindenképpen tudnia kell.
    Ennek nagy valószínűség szerint az az oka, hogy az amfetamin-családba tartozik kémiai szempontból, tehát szimpatikus idegrendszeri izgatószer,...

    Gerincvizsgálat, jelek

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Belgyógyászat
    Tisztelt Doktor úr!

    Harmincas nő vagyok. Egy hétfői napon bekerültem a sürgősségi osztályra trombózisgyanúval. Hála az égnek ezt a tényt elvetették sok vizsgálat után.
    Másnap jelentkeznem kellett a reumatológiai szakrendelésen vizsgálatra. Elküldtek röntgenre és a...
    Örülünk, hogy a trombózis-gyanút kizárták.
    Ami a háti-deréktáji tüneteket illeti, a két "jel", a Schober-, és Laségue-jel rövid leírását alább megadjuk.

    Schober-jel:
    A lumbalis gerinc mozgásainak beszűkülése (egyenesen álló betegen az L5 processus spinosusától felfele...

    Bázikus (lúgosító) terápia

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Belgyógyászat
    Tisztelt Doktor úr!

    Érdeklődnék, hogy valóban lúgosít-e a Bázikus por és milyen mennyiségben és mennyi ideig kell szedni.
    Köszönettel:
    A bázikus porra vonatkozó levelével egy nagyobb kérdéskört érintett. Ez pedig a szervezet savasságának-lúgosságának kérdése.

    Az orvosi szemléletben sokat írnak a savasító hatásokról és azok veszélyeiről.
    Általában mondható, hogy az ember anyag cseréje a savasító...