2012. május 25. péntek, Orbán napja van
Nyitólap  >  Orvos válaszol
Továbbküldés
Tartalom címe: Orvos válaszol

    Orvos válaszol

    Orvos válaszol rovatunkat azért hoztuk létre, hogy Ön elküldhesse egészségügyi problémáját orvos szakértőinknek. A beérkezett levelekre legkésőbb 5 munkanapon belül válaszolunk, és a legérdekesebb levelek és válaszok megjelennek az oldalunkon is. Nem válaszolunk a kérdésre, ha nem értelmezhető vagy nem témába illő. A válaszról Ön e-mailben kap értesítést. Az Orvos válaszol rovatunkba beválogatott olvasói levelekből a személyes utalásokat kollégáink eltávolítják. Az itt leírtak nem tekinthetők hivatalos állásfoglalásnak, amennyiben panaszai nem szűnnek meg vagy enyhülnek, mindenképpen forduljon orvoshoz.

    Ismerje meg szakértőinket, akik az Ön levelét várják:

    dr. Altorjai Péter
    dr. Biró Balázs
    dr. Dobróka Tamás
    dr. Székely Gábor

    Orvos válaszol találatok

    Keresőszó:
    Összes találat: 1 db

    Gyógyszerhiány...Megválaszolva: 2011. március 7.

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Gyógyszerészet
    Témakörök: terápia, gyógyszer
    Miért nem lehet égen földön DORITHRICIN tablettát kapni???????????????
    Az Egészségkalauz gyógyszerinformációval, egészséggel, betegségekkel kapcsolatos tájékoztatással foglalkozó weboldal, azonban gyógyszerforgalmazási kérdések nem a mi hatáskörünk.
    Annyit látunk, hogy a Dorithricin nem támogatott (tehát szabadáras), vénymentesen kapható készítmény.

    Célszerű lenne felhívnia valamelyik gyógyszer-nagykereskedelemmel foglalkozó céget az időszakos hiány ügyében.

    Üdvözlettel:


    További levelek a témában

    Gyógygomba hatásai

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Gyógyszerészet
    Témakörök: terápia, gyógynövény
    Tisztelt doktor ur sokat hallotam a gyogygombarol,
    kiváncsi lennék az Ön véleményére .
    El?re is köszönöm válaszát!
    A "gyógygomba" név alatt több gombafaj is megbúvik, a Shiitake, Maitake, Grifolia... stb. Itt most nem is a fajták neve a lényeges, hanem a bennük lévő vegyületek, amelyek hatnak Ilyen pl. a lentinan, amely már közelebb visz bennünket a kérdés lényegéhez.

    A lentinan ún....

    Fokhagyma-tinktúra készítése

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Gyógyszerészet
    Témakörök: terápia, gyógyszer
    Tisztelt Szakértők!

    Régóta használom a fokhagyma tinktúrát,most is elkészítettem a következő adagot és másnapra zöldre színeződött a készítmény.Semmit nem változtattam az eddig megszokott módszeren. Mi a teendőm,mi lehet a jelenség oka?
    Köszönettel:
    Nyilvánvalóan valamilyen kezelési hiba adódhatott, tehát gondolok arra, hogy esetleg az üvegben (amiben az oldat készült) valamilyen tisztítószer, vagy egyéb - esetleg egészen kevés - maradék maradhatott, amely elszíneződést okozott a hatóanyag/okkal.

    Meg kellene próbálni új...

    Gyógyszerek és mellékhatások

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: Gyógyszerészet
    Témakörök: gyógyszer, terápia
    T.DOKTOR UR.SZERETNÉM KÉRDEZNI HOGY A RIVOTRIL 2mg-os KVENTIAX 200mg-os KEPPRA500mg-os gyógyszerek egymásra hatása milyen mértékben befolyásolja a májat, és a test súly növekedést.
    Utánanéztem a felsorolt gyógyszerek májra ill. testsúlyra gyakorolt (mellék) hatásainak, ezek az alábbiak:
    Rivotril: egyik tekintetben sincsen jelentősebb tapasztalat, Kventiax ronthatja a májműködést (meglévő májelégtelenségben nem adható), és kezdeti időszakban okozhat...