2014. szeptember 18. csütörtök, Diána napja van
Nyitólap  >  Orvos válaszol
Továbbküldés
Tartalom címe: Orvos válaszol

    Orvos válaszol

    Orvos válaszol rovatunkat azért hoztuk létre, hogy Ön elküldhesse egészségügyi problémáját orvos szakértőinknek. A beérkezett levelekre legkésőbb 5 munkanapon belül válaszolunk, és a legérdekesebb levelek és válaszok megjelennek az oldalunkon is. Nem válaszolunk a kérdésre, ha nem értelmezhető vagy nem témába illő. A válaszról Ön e-mailben kap értesítést. Kizárólag levélben érlezett problémákat tudunk kezelni, telefonos válaszadásra nincsen lehetőségünk. Az Orvos válaszol rovatunkba beválogatott olvasói levelekből a személyes utalásokat kollégáink eltávolítják. Az itt leírtak nem tekinthetők hivatalos állásfoglalásnak, amennyiben panaszai nem szűnnek meg vagy enyhülnek, mindenképpen forduljon orvoshoz.

    Ismerje meg szakértőinket, akik az Ön levelét várják:

    dr. Altorjai Péter
    dr. Biró Balázs
    dr. Dobróka Tamás
    dr. Pallay Kinga
    dr. Székely Gábor

    Orvos válaszol találatok

    Keresőszó:
    Összes találat: 1 db

    Igen magas pulzusMegválaszolva: 2009. augusztus 26.

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: KardiológiaSzívsebészet
    Kedves Doktornő/Úr ! 160-170-es pulzus mérése is előfordult nálam, fizikai megterhelés nélkül is. Gyakori a heteken át tartó rossz közérzet, szédülés, erőtlenség, hányinger. Holter vizsgálat eredménye szerint a sinus csomóból kiinduló "jóindulatú" ritmuszavarról van szó. Állandó gyógyszer szedését nem javasolták, csak alkalmanként, a tünetek csillapítására. Pánikbetegséget állapítottak meg nálam kb.6-7 éve. Borzalmas, halálfélelmet okozó állapotba kerülök, amikor a heves rosszullét elkap. Ilyenkor nem merek orvost hívni, hiszen ismert a problémám, csak várom, hogy mi fog történni. Jó lenne biztosan tudni, hogy mindezt az agyam produkálja,vagy a valóságos ok a szívritmuszavar? A pánikbetegségre évek óta szedett gyógyszerek nem nyújtottak igazi, végleges megoldást. Félelmetesnek találom ezt a magas pulzusszámot. Szeretnék eljutni egy olyan szakemberhez, aki tudna segíteni. Köszönöm szépen válaszukat !
    150/min. feletti pulzusszámot pánik nem okoz. Efelett a pulzusszám felett rohamos ("paroxizmális") tachycardiáról beszélünk. A lényege a következő. A pitvar és kamra között van egy ún AV-csomó, ami a pitvari ingerület átvezetését 0,12-0,2 mp-cel megnyújtja. Veleszületetten létezhet azonban olyan ingerületvezető szívizomköteg ("Paladino-Kent-köteg"), ami megkerüli az AV-csomót, így az ingerület lassítás nélkül jut be a kamrába. A felgyorsuló pulzus önmagát gyorsítja tovább. A szív 200/min. feletti összehúzódásra nem képes, ezért ennél súlyosabb tachcardia nem fordul elő. Viszont ez is elég ahhoz, hogy a vérnyomás leessen. A nagyon gyors pulzus ui. nem teszi lehetővé a szívkamrák tökéletes telítődését ellazulás (diasztole) alatt, így a magas pulzusszám ellenére csökken a szív által továbbított vér mennyisége, a vérnyomás. Ez rosszullétet, ájulásérzést, hideg verejtékezést, stb. okoz. Az említett rendellenesség két legjellemzőbb formája a WPW-szindróma (Wolff-Parkinson-White) és az LGL-szindróma (Lown-Ganong-Levine). A különbségek tárgyalására nem térnék ki - nincs jelentősége. Az említett betegségeket ma már szívkatéterezéssel szinte ambuláns műtéttel gyógyítják. A szívbe vezetett katéterrel felkutatják a rendellenes köteg helyét és lézerrel azt átmetszik. Ez végleges gyógyulást eredményez lényegében veszélytelen beavatkozás mellett. A beavatkozást szinte bármelyik kardiológiai osztályon biztos kézzel elvégzik.


    További levelek a témában

    Kardiológiai gyógyszerkölcsönhatások

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Kardiológia
    Jó napot kívánok! Abban kérem segítségüket, hogy megtudjam, érhetett -e valamilyen súlyosabb károsodás, ugyanis 10 napig együtt szedtem a Verospiron tablettát több más mellett a Coverex komb tablettával. A kardiológus rendelte, és ettől nagyon rosszul lettem: izomgörcsök...
    Maradandó károsodás nagy valószínűséggel nem érte, de komoly baj érhette volna. Ui. egyszerre kétféle vízhajtót is szed (Verospiron és indapamid - a Coverex comb. része). A verospiron fokozza a vér káliumszintjét, ezzel a szívgyógyszerek (pl. Cordarone) mérgező hatását. Így...

    Magas vérnyomás kivizsgálása

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Kardiológia
    Tisztelt Doktor úr! Magas vérnyomásom (átlag 150/90 Hgmm) miatt szedek gyógyszert, kb.3 hete. Ezen kívül reggel, délben és este mérem és rögzitem az adatokat. Azt tapasztaltam, hogy a reggeli mérések átlag 145/80, a déli mérések 135/78 és az esti mérések pedig 128/75...
    Az esti csökkenés természetes, de az eredmények semmiképp nem elfogadhatók. Ma már nincs fix meghatározott normál érték (régebben 140/90 Hgmm-ben jelölték meg). Ma a normál érték függ a vércukor- és vérzsír-értékektől. Ezeket is meg kellene mérni, és a célértéket...

    Mitralis prolapsus

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Kardiológia
    Tisztelt Doktor úr/Nő! Nehézlégzéssel és szapora erős szívveréssel mentem kardiológushoz. Már 10 éve megállapítottak valamilyen billentyűproblémát és gyógyszert is kellett volna szednem, de nem tettem. Vérszegény vagyok és mindig is nagyon alacsony volt a vérnyomásom,...
    A szívpanaszaihoz a vérszegénységének aligha van köze. A diagnózisban elfogadható a hiperkinetikus keringés (vagy esszenciális keringési hiperkinézis). Ennek lényege az adrenalin-receptorok túlérzékenysége, mely szapora szívműködésben erős szívdobogásérzésben, olykor...
    Hirdetés