2014. október 31. péntek, Farkas napja van
Nyitólap  >  Orvos válaszol
Továbbküldés
Tartalom címe: Orvos válaszol

    Orvos válaszol

    Orvos válaszol rovatunkat azért hoztuk létre, hogy Ön elküldhesse egészségügyi problémáját orvos szakértőinknek. A beérkezett levelekre legkésőbb 5 munkanapon belül válaszolunk, és a legérdekesebb levelek és válaszok megjelennek az oldalunkon is. Nem válaszolunk a kérdésre, ha nem értelmezhető vagy nem témába illő. A válaszról Ön e-mailben kap értesítést. Kizárólag levélben érlezett problémákat tudunk kezelni, telefonos válaszadásra nincsen lehetőségünk. Az Orvos válaszol rovatunkba beválogatott olvasói levelekből a személyes utalásokat kollégáink eltávolítják. Az itt leírtak nem tekinthetők hivatalos állásfoglalásnak, amennyiben panaszai nem szűnnek meg vagy enyhülnek, mindenképpen forduljon orvoshoz.

    Ismerje meg szakértőinket, akik az Ön levelét várják:

    dr. Altorjai Péter
    dr. Biró Balázs
    dr. Dobróka Tamás
    dr. Pallay Kinga
    dr. Székely Gábor

    Orvos válaszol találatok

    Keresőszó:
    Összes találat: 1 db

    Lábfájdalom ,mi lehet az oka?Megválaszolva: 2014. szeptember 24.

    Szakértő neve: dr. Székely Gábor
    A kérdés szakterületi besorolása: AngiológiaReumatológia
    A vádlim mostanában állandóan fáj, már alig tudok aludni, mert állandóan igazgatni kell a lábam, hogy kevésbé fájjon. Járáskor, ha sokat állok és pihenéskor meg üléskor is fáj. Ha behajlítom a térdem az nagyon rossz , de ha teljesen kinyújtom úgy sem jó. A bokám körül és a lábfej külső része állandóan duzzadt. Borzasztó fájdalmaim vannak. Azt szeretném kérdezni, hogy mi okozhatja?
    A részletesen és plasztikusan leírt láb/végtagfájdalomnak természetesen számos oka lehet. Nézzünk néhányat:
    1. Valószínűsíthető mozgásszervi ok a háttérben, pl. ízületi bántalom gyulladás, esetleg kopás. Attól is függ hogy a fájdalom a jellegzetesebb, pihenéskor, vagy inkább mozgatás, járás, munka stb. alkalmával.
    2. Éreredetű probléma, tehát pl. a vénás keringés zavara miatti duzzadás, ödémásodás.
    3. Esetleg a fenti kettőnek nem szerencsés kombinációja.

    Javaslat:
    Pontosan a betegség meghatározása céljából mindkét irányban kellene lépnie.
    Célszerű lenne talán a reumatológiával kezdeni, ha ott kizárható az ízületi, gyulladásos, kopásos stb. eredet, akkor lehetne angiológiai (érbelgyógyászati) szakrendelés felé továbblépni.

    A fájdalom természetesen csillapítható - sőt csillapítandó is, de az okot nem éri el, csak a tüneteket.

    Jó egészséget kívánok:
    üdvözlettel:


    További levelek a témában

    Köszvény

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Reumatológia
    Helló! Milyen gyógyteával lehet enyhülést kapni köszvényes fájdalmas kézre, 52 éve nőnek? Köszönöm:
    A Naturland forgalmazásában találtunk 3 teakeveréket ill. készítményt, melyek javallatában szerepel a köszvény. Részletesebb információért forduljon a forgalmazóhoz. A készítmények: Csalán tea filteres 25x1g Inno Rheuma teakeverék 25x1g Melliora krém 60g

    Lábak zsibbadása

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Reumatológia
    Tisztelt Szerkesztőség! Zsibbad mind a két lábfejem bokáig. Voltam érsebészeten, de nem találtak semmi bajt. Mi okozhatja, talán a korom? 73 éves vagyok. Mozgok eleget: háztartási munka, bevásárlás és ami a ház körül adódik, nevelem a 13 éves kislány unokám. A választ...
    A lábfejek zsibbadásának hátterében nem csak érszűkület állhat, bár talán ez a leggyakoribb ok. Úgynevezett neuropathia is okozhat hasonló tüneteket, melynek leggyakoribb oka a cukorbetegség. A lábak (inkább a combok) zsibbadását gerincelváltozások, meszesedés, ...

    Derékfájdalom

    Szakértő neve:
    A kérdés szakterületi besorolása: Reumatológia
    Tisztelt Tanácsadók! Rendkivül erős családi hajlamunk van a derékfájásra. Kb. 40 éves korom óta szenvedem ezt a kellemetlen, szinte letaglózó betegséget. Egyszer azonban csoda történt... Ajándékba kaptam egy arab csodagyógyszert, azt mondják róla, hogy "a halálon kivül...
    Annyi biztos, hogy a progeszteronszint csökkenése csontritkulást okoz és ez évek-évtizedek alatt derékfájáshoz vezet. Nem gondolnánk, hogy ezzel meg lehet magyarázni a keleti gyógyszer rendkívüli hatását. Ha esetleg el tudná küldeni nekünk a készítmény összetételét,...
    Hirdetés