Ezeket látta már?

Tüdő gombásodás kezelése

2012.05.14. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: ... éves vagyok. Transzplantáció óta másodszor kezelnek tüdő aspergillus ellen. Először tavaly. Idén már "csak" Vfend-et kell szednem. Április 14.-én kezdtem. Tavaly nagy volt az orvosi tanácstalanság, mennyi ideig is kell szedni, ezért gondoltam, megkeresem önöket is, dugják össze a fejüket. Tudom, ez ritka betegség, ezért nincs nagy prakszis mögötte. Köszönöm, ha tudnak segíteni.

... éves vagyok. Transzplantáció óta másodszor kezelnek tüdő aspergillus ellen. Először tavaly. Idén már "csak" Vfend-et kell szednem. Április 14.-én kezdtem. Tavaly nagy volt az orvosi tanácstalanság, mennyi ideig is kell szedni, ezért gondoltam, megkeresem önöket is, dugják össze a fejüket. Tudom, ez ritka betegség, ezért nincs nagy prakszis mögötte. Köszönöm, ha tudnak segíteni.

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A Vfend (voriconazol) valóban újabb keletű, és súlyos szervi gombás fertőzésekben adott gyógyszer, igen erős hatással. Röviden leírom Önnek, ami leírásban az aspergillus fertőzésre vonatkozik.

Széles spektrumú gombaellenes aktivitást mutat: a Candida fajokra (beleértve a flukonazol rezisztens C. krusei-t és a C. glabrata rezisztens törzseit valamint a C. albicans-t), és fungicid (gombaölő) hatása van az összes vizsgált Aspergillus fajra.

Aspergillus fertőzések – hatékonyság aspergillosisban szenvedő, rossz prognózisú betegeknél.

Az akut invazív aspergillosis elsődleges kezelése során a vorikonazol hatékonyságát és túlélési előnyét a hagyományos amfotericin B-hez képest nyílt, randomizált, vizsgálatban bizonyították, amelyben 277 immunhiányos beteget kezeltek 12 héten át.

Kielégítő általános választ (a fertőzésnek tulajdonítható tünetek, a radiologiai/bronchoscopos elváltozások teljes vagy részleges javulását) tapasztaltak a vorikonazollal kezelt betegek 53%-ánál, szemben az összehasonlító szerrel kezelt betegek 31%-ával.

A voriconazol 84 napos túlélési rátája statisztikailag lényegesen jobb volt, mint az összehasonlító gyógyszer esetében, valamint klinikai és statisztikai előny mutatkozott a túlélés szempontjából.

A vizsgálatokban kezeltek többek között agyi, és tüdő aspergillosist (csontvelő- és szervátültetetéses, rosszindulatú hematológiai betegségekben, rákban és AIDS-ben szenvedő betegeket is.)

Jelenleg még kevés a tapasztalat, itt 12 hetes kezelés eredményeit írták le.

Üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához