Ezeket látta már?

Női hormonok - és előítéletek...

Női hormonok szabályozzák az előítéleteket? A Michigan Állami Egyetem pszichológus kutatói szerint a nők előítélete a termékeny időszakukban megnő az idegen, külföldi férfiak irányába, ami arra utalhat, hogy az előítéleteket részben a genetika határozza meg.

Melissa McDonald és Carlos Navarrete tanulmánya a Psychological Science című folyóiratban jelent meg. A kutatók azt figyelték meg, hogyan változik a nők hozzáállása a férfiakhoz a menstruációs ciklusuk különböző szakaszaiban.

Női hormonok - és előítéletek...

Az eredmények azt mutatták, hogy a termékeny időszakban sokkal elutasítóbbak voltak a más rasszból, vagy más társadalmi rétegből származó férfiakkal szemben. Navarrete hozzátette, hogy mindez csak azokban az esetekben volt igaz, ahol a nők fizikailag vonzónak, tehát magukra nézve veszélyesnek tartották a férfit.

A kutatók szerint megfigyeléseik egybecsengenek azzal a gondolattal, hogy a női előítéletek egy kifejlett pszichológiai rendszer tükröződései, melyek valaha azért alakultak ki, hogy megvédjék a gyengébb nemet a szexuális nyomástól, főleg ha az kockázattal is jár, azaz, ha a nő termékeny időszakban van.

Hogy ezt a veszélyt csökkentsék, a nők ösztönösen azokkal a férfiakkal szemben válnak elutasítóvá, akik a legnagyobb veszélyt jelenthetik számukra a saját génjeik továbbörökítése terén.

Forrás: Medipress
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához