Ezeket látta már?

Tavaszi kozmetikai kezelések - néhánnyal nem árt óvatosnak lenni

óvatos, tavasz, kozmetikai, kezelés, kár, okoz

Néhány kezeléssel nem árt vigyázni a napsütéses időszakokban.

Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusa mestere, gyógykozmetikus a leghatékonyabb kezelések előnyeiről, szabályairól beszélt.

1. Gyógynövényes mélyhámlasztás

A mélyhámlasztás az egyik leghatékonyabb kozmetikai kezelés, amely számos problémára kínál megoldást. Ilyen például a pattanásos, aknés hegek, májfoltok, szeplők eltüntetése, a tág pórusú, zsíros bőr korrekciója, a fakó, sápadt bőr élénkítése, a lassan regenerálódó bőr gyors frissítése, a feszességét vesztett kar, has és comb bőrének feszesítése.

- Ugyanakkor a kíméletes gyógynövényes eljárás igazi anti-aging bomba is, a korai ráncképződésre hajlamos, élettelen, idősödő bőr ellen bevethető eljárás – hangsúlyozza Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusa mestere, gyógykozmetikus. – Természetesen a kémiai vagy szintetikus mélyhámlasztás is hatékony, bár a koncentrációtól és a kezelés mélységétől függően bizonyos esetekben fennállhat a pörkösödés kockázata.

Éppen a kíméletesebb és természetesebb lehetőség miatt fejlesztették ki kozmetológusok a gyógynövényes mélyhámlasztást, amely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába. Az intenzíven bemasszírozott gyógynövények hatására az anyagcsere-, és regeneráló folyamatok felgyorsulnak, a vérkeringés javul, és ezáltal az oxigén-, valamint tápanyag ellátás is megsokszorozódik.

A 28 napos természetes bőrmegújulási ciklus így sokkal hamarabb, mindössze 3-5 nap alatt megy végbe. Már egy kezelés is látható változást hoz, de a legszebb eredmény a kúraszerűen végzett mélyhámlasztással érhető el.

Fontos! Tudni kell, hogy a gyógynövényes mélyhámlasztás egy korpázó és lemezes hámlást előidéző beavatkozás, amely csakis a bőr állapotának gondos felmérése után végezhető el.

A hámlasztás utáni bőrápolás szabályai

1. Hámlasztás után elengedhetetlen a megfelelő hidratálás!

2. Hámlasztás után csak okosan a kozmetikumokkal!

3. Hámlasztás után legalább 10 napig kerülje a napot, szoláriumot!

4. Cserélje le a textíliákat hámlasztás után a környezetében - a kezelés utáni időszakban a bőr különösen érzékeny.

5. Óvatosan tisztítsa a bőrét, ezzel is támogatva a gyógyulási folyamatot.

2. Szőrtelenítés, borotválás, gyantázás

Az alkalmi ruhákban fontos, hogy a kivillanó bőr tiszta, szőrtelen legyen. Ezért sokan az utolsó pillanatban esnek neki az epilálásnak, ám a körültekintés hiánya gyakran több kárt okoz, mint hasznot. A leggyakrabban előforduló „mellékhatás” a szőrtüszőgyulladás, ami elsősorban borotválás után alakulhat ki, főként, ha nem megfelelően higiénikusak a körülmények, ha használt, esetleg rozsdás a borotva. Ezzel az eszközzel viszonylag gyakoriak az önmagunknak okozott bőrsérülések is.

A szőrtüszőgyulladás tünetei

Többféle típusú szőrtüszőgyulladás létezik, de a tünetek nagyon hasonlók. A gyulladt szőrtüsző pattanáshoz (akne) hasonlít: vörös, viszkető duzzanat közepén gyakran látható 1-3 mm átmérőjű gennyhólyag.

A szőrtüszőgyulladás leggyakrabban a lábszáron, a combon, a karon, a hajas fejbőrön, az állon és a bajusztájékon jelenik meg. A probléma a férfiakat és nőket egyaránt érintheti, de a gyulladás megjelenési helye eltérhet: férfiaknál gyakoribb a szakálltájékon, nőknél pedig a lábszáron.

A gyantázás szintén elterjedt módszer, amihez azonban érteni kell

Ha csak kis erővel tépkedjük a gyantacsíkot, elhúzódó fájdalom és nem hatékony kezelés lesz a végeredmény, illetve meleg gyanta esetében fennáll az égési sérülés veszélye is. Az sem ritka, hogy kiderül, valaki allergiás a gyanta vagy éppen a szőrtelenítő krém összetevőire. Ez utóbbiaknak ráadásul meglehetősen magas a vegyi anyag tartalma, így nem ajánlott a gyakori használatuk.

Fontos! A gyantázásnál arra is érdemes figyelni, hogy a hónaljban és az intim szőrzetnél a szőr növekedése nem olyan egyenletes, illetve a bőr érzékenyebb a fájdalomra, így ott tényleg nehézkes az otthoni szőrtelenítés. Így akinek érzékenyebb a bőre, nem egyenletesen nőnek a szőrszálai vagy tart a magának okozott fájdalomtól, ajánlatos felkeresnie egy szakembert a higiénikus, tartós szőrtelenítés végett.

3. Paraffinos kézápolás, lábápolás

A tavaszi szeles idő beálltával a bőrünk repedezettebbé, érdesebbé válhat, ugyanígy a körmök, körömszélek is. Ilyenkor valóságos csodafegyver a paraffinos kézápolás, amelynek célja a bőr hidratálása, revitalizálása. A meleg kozmetikai pakolás alatt a hidratáló kézkrémek hatóanyagai a bőr alsó rétegeibe hatolnak, így serkentik a regenerációt is.

Ezzel kezeléssel a bőr öregedését is késleltetni lehet, a finom bőrt ért erős hatások kellemetlen tünetei is halványíthatók. A bőrtípusnak megfelelő hatóanyaggal végzett kezelés után a kézbőr kisimul, bársonyos tapintású, egészségesen fénylő lesz és az ünnepi lakkozás is sokkal jobban mutat a körmökön.

Tipp! Hasonló eljárással a lábfejünk bőrét is felfrissíthetjük, amely így a sokat mutató tűsarkú cipőkben is bátran felvállalható.

4. Ajakápolás, ajakradírozás

Mikor az ajkaink kicserepesednek, lényegében annyira kiszáradnak, hogy a rajta található finom bőr megreped. Ez okozza a látható a hámlást, vagyis a cserepes küllemet, és akár a fájdalmat is. Ilyenkor is segíthet a kozmetikus: az ajkak radírozása után számos, például glicerines pakolás áll rendelkezésre, hogy újra hidratáltak, teltek legyenek az ajkaink. Ez egyrészt fiatalosabb külsőt kölcsönöz, másrészt a rúzs, a szájfény is jobban mutat majd.

5. Pakolások, méregtelenítő masszázsok

A nagy rohanásban önmagában remek szépítőszer, ha egy kicsit megállunk, szánunk magunkra egy kis időt, kényeztetjük magunkat. Ilyenkor érdemes válogatni a kozmetikai pakolások, masszázsok közt, amelyek akár a karácsony hangulatát is idézhetik, az ünnepi aromák, a tömjén, a mirha, a szegfűszeg, az ánizs, a fahéj, az alma, a mandarin, a borsmenta, a fenyő használatával. Ha a hatóanyagokat ultrahang segítségével juttatjuk a bőrbe, elérhetjük a bőr mélyebb rétegeit is, így a hatás igazán hosszú távú lehet. Az ultrahangos kezelés eredményeképp a bőr frissebb, fiatalosabb lesz.

Figyelem! Nem javasolt a kezelés fennálló bőrbetegségek, allergia, autoimmun betegség, lidocain allergia, herpesz esetén, de nem ajánlott véralvadásgátló készítményeket szedő páciensek számára sem.

Fényérzékenység jelei

Fontos tudni, hogy vannak olyan anyagok a szépségápolásban, melyek fényérzékenyek (pl. retinol, AHA-savak, citrusfélék illóolajai), így olyan tüneteket okozhatnak a bőrön napsugárzás hatására, mint kiütések, allergiás reakciók, viszketés, vörös, barnás foltok. Az ilyen készítményeket ezért érdemes inkább éjszakára használni, illetve nagyon erős fényvédelem mellett. Komolyabb koncentrátumban inkább az őszi, téli időszakban alkalmazza.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Csúf igazság: ilyen gyakran kellene valójában kimosnia a törölközőit

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

arcápolás

Forrás: Dermatica
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához