Ezeket látta már?

A migrén elleni gyógyszerek nem okoznak születési rendellenességeket

Közel 70 000 várandós vizsgálata után nem találtak kapcsolatot a triptántartalmú migréngyógyszerek és a születési rendellenességek kialakulása között.

A norvég Osloi Egyetem kutatása ugyanakkor nem ad okot teljes megkönnyebbülésre, mert az eredmények a babák teljes biztonsága mellett azért azt is kimutatták, hogy a terhesség alatt szedett gyógyszerek, igaz csak nagyon kis mértékben, de növelik a vajúdás során fellépő erős vérzés és a szülés utáni méhösszehúzódás rendelleneségének kockázatát.

Az aszpirin, az excedrin az ibuprofen mellett a triptán tartalmú gyógyszerek e legerősebb migrénellenes készítmények közé tartoznak. A kutatás eredményei azért különösen fontosak, mert bár szakemberek már régóta hangsúlyozzák, hogy a fájdalomcsillapítók szedése fontos a terhes anyák számára, és ugyan a várandósok 30%-ánál jelentkeznek migrénes panaszok is a gyermekvárás ideje alatt, mégis, a kismamák, alaptalan aggodalmaiktól hajtva, inkább elállnak az ilyen gyógyszerek alkalmazásától.

A kutatók a vizsgálataik nyomán készült tanulmányban fontosnak tartották hangsúlyozni, hogy az anyák esetében enyhén megnövekedett kockázatok ellenére is, a migrénes panaszok kezelése nagyon fontos, hiszen ezek a magzatra és a várandósokra is komoly kockázatot jelenthetnek – több vizsgálat már kapcsolatba hozta a terhességi preeclampsia kialakulásával, amely akár halálos kockázatot is hordozhat magában.

Forrás: Medipress
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához