Ezeket látta már?

Hirdetés

Mutatjuk, mit tehetünk a külső-belső hőhullámok ellen (x)

Mutatjuk, mit tehetünk a külső-belső hőhullámok ellen (x)

Az országunk fölé érkező afrikai hőhullámokat előre jelzi az időjárás-jelentés, de a változókori hőhullámok kiszámíthatatlanul csapnak le ránk, és megnehezítik az amúgy sem könnyen elviselhető forró napokat és éjszakákat. Néhány praktikával mérsékelhetjük a kellemetlen tüneteket.

A hormonhiány miatt kialakuló jellegzetes változókori tünetek sosem jönnek jókor. A hőhullámok különösen megterhelők lehetnek az amúgy is forró nyári napokon, ahogy a fokozott izzadás is kellemetlen helyzeteket okozhat. Sokan egyáltalán nem is indulnak el ilyenkor nyaralni, vagy ha mégis, akkor a hegyvidékeket vagy az északi tájakat részesítik előnyben. Mindez teljesen érthető: emberpróbáló dolog úgy nyaralni, hogy nem tudunk aludni, és azt érezzük, hogy nem vagyunk teljesen urai a testünknek. Sajnos nem tudjuk az egész nyarat fürdőruhában, vízparton tölteni, de az sem megoldás, ha elvermeljük magunkat valamilyen klimatizált helyiségbe, ahonnan csak hidegfrontok idején bújunk elő.

Honnan jönnek a hőhullámok?

A változókori tünetekért a megváltozott hormonháztartás a felelős. A petefészkek működése hanyatlik, majd teljesen leáll, így folyamatosan csökken a szervezetben a női nemi hormonok szintje, ami a menzesz ritkulásához, majd teljes elmaradásához vezet. A hormonhiányos állapot számos testi-lelki tünettel jár: a hőhullámok és az izzadás mellett gyakori panasz az alvászavar, a fáradékonyság, a feledékenység, illetve a hangulatingadozás.

Sokat tehetünk magunkért

Egy klimatizált szoba kétségkívül oázis a külső-belső hőhullámok között, de az oázisok is csak állomások, ahonnan tovább kell haladnunk. Egy-egy elkeseredettebb időszakban is érdemes emlékeztetnünk magunkat arra, milyen sokat tehetünk a testi és lelki jólétünkért akár hormonpótlással, akár bizonyos új szokásokkal az életvitelünkben vagy az étrendünkben. Az ösztrogénpótlás hatásosságához nem fér kétség, de bizonyos daganatos, illetve szív- és érrendszeri betegségek esetén ellenjavallt, és sokan eleve ellenérzésekkel gondolnak rá. Vannak azonban hormonmentes lehetőségek is: léteznek olyan gyógynövénykivonatokat tartalmazó készítmények, amelyek hatásosan és biztonságosan enyhítik a kellemetlen változókori tüneteket.

Enyhülést hozhatnak a gyógynövények

Az indián nyárra halasztott utazás helyett választhatjuk az észak-amerikai indiánok praktikáját is, akik annak idején a Cimicifuga (magyarul poloskavész) nevű növényt hívták segítségül bizonyos női bajok ellen. Ma már a gyógyszertárak polcairól tudjuk leemelni a változókor testi-lelki tüneteire kedvező hatású Cimicifuga és az orbáncfű gyógynövények kivonatát tartalmazó, hormonmentes gyógyszert, a Remifemin Plust, amely nemcsak a hőhullámokat és az azokkal járó izzadást enyhíti, de a hangulatot is javítja, és álmatlanság ellen is használható.

Az egyedülálló poloskavész-kivonatot magas koncentrációban tartalmazó Remifemin Plus tabletta igazoltan biztonságos és hatásos hormonmentes segítség a klimax idején. A gyógyszer másik összetevője, az orbáncfű a lelki gondokon segít úrrá lenni, és az alvásra is jó hatással van. Utóbbi növényt már az ókori görögök is használták búskomorság ellen. Ma már tudományosan igazolt, hogy a lélek napsugarának is nevezett orbáncfűben rejlő növényi hatóanyagok elősegítik az agysejtek harmonikus működését, aminek révén kiegyensúlyozottabbakká, nyugodtabbakká válhatunk a külső-belső hőhullámok közepette – így talán a nyaralásról sem kell lemondanunk a változókorban.

kockazatokrol22
Forrás: Phytotec Hungária
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához