Ezeket látta már?

Új őssejt-kutatási eredmény Kínában

2009.02.05. Módosítva: 2015.11.04.

A kelet-kínai Santungi (Shandong) Őssejthasznosítási Kutatóközpont tudósai sikeresen klónoztak öt emberi hólyagcsírát - mindössze két sejttípust tartalmazó embrionális sejtcsomót -, amelyek a Parkinson-kór új kezelési módjainak kifejlesztésében nyújthatnak segítséget.

A Santung tartománybeli Jantajban (Yantai) működő központban 135 petesejt felhasználásával öt embriót hoztak létre - négyet egészséges donorok kötőszöveti sejtjeivel, az ötödiket pedig egy Parkinson-kóros beteg fehérvérsejtjének felhasználásával.

Új őssejt-kutatási eredmény Kínában

Li Csian-jüan (Li Jianyuan), a kutatócsoport vezetője szerint az új klónozási eljárással olyan betegségek kezelésére nyílik lehetőség, mint például a Parkinson-kór. A kutató leszögezte, hogy az új technológia célja nem az emberek klónozása, hanem a gyógyítás.

Az állati sejtek klónozásának szakértője, Csen Ta-jüan (Chen Dayuan) professzor szerint az eljárás lényege, hogy a betegből származó sejtből klónozott embriót hoznak létre, majd az embrióból kiveszik az illető genetikai kódjával teljesen megegyező őssejteket, s az ezekből kifejlődő szervekkel, sejtekkel helyettesíthetik a megbetegedett szervet, sejteket.

A tudományos eredményt a Cloning and Stem Cells nemzetközi tudományos szaklap honlapján január 27-én tették közzé.

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához