Kérdés: T. Dr. Nő/Úr! Huszonéves lány vagyok. Már két éve küzdök mikroadenomával ami akkor 2,5 mm-es volt. A prolaktin értékem akkor 70 volt, ami azóta folyamatosan csökkent. Jelenleg MRI vizsgálatra várok a prolaktin most éppen 37 volt. Vannak rosszulléteim: szédülés, fejfájás, fáradtság, ingerültség, magas pulzus, néha még ájulásérzés is. Szeretném megkérdezni, hogy gyógyszerrel van-e rá esély, hogy meggyógyuljak valaha? Mert amióta beteg vagyok, nem tudtam dolgozni az erős tünetek miatt, és most kaptam egy jó ajánlatot, és szeretném megkérdezni, hogy legalább a tüneteket lehet enyhíteni, vagy megszüntetni? Nagyon fontos lenne a válasza, amit előre is nagyon köszönök!
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr! Az én betegségem valószínűleg Cushing-kór, de még nincsen diagnosztizálva teljesen! Az ACTH hormonszintje a 2 referencia érték közé esik (0-55) ami nekem 46! Az esti kortizol szintem tartományon kívül esik, ami nekem 11, a nappali az meg normális. A betegségem ezek ismeretében lehet a hipofízis adenómája? Mert a hasi UH kimutatta, hogy nincs mellékvesekéreg daganatom. Előre is köszönöm válaszát!
Kérdés: Tisztelt Szakértők! Ismerősöm 22 éves, 2005-ben illetve 2006-ban volt epilepsziás rohama, azóta tünetmentes. Betegségére Keppra 500 mg-t szed naponta kétszer. Adipex Retardot(75 mg Phenterminum resinatum)szeretne szedni fogyókúra céljából. Szedhető-e a Keppra mellett az Adipex vagy nem? Köszönöm a választ!
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/Nő! Hharminckét éves nő vagyok, aki sajnos dohányzik. Úgy egy hónappal ezelőtt arra lettem figyelmes, hogy az ujjbegyeim gyakran zsibbadnak. Egy-két hete ez a tünet elmúlt, de helyette a tarkóm és a nyakam kezdett bizseregni. Az ismerőseim kinevetnek mikor panaszkodom,de én kezdek félni,hogy valami nincs rendben. Mire utalhat ez a tünet? Kell-e ezzel orvoshoz fordulni? Válaszukat előre is köszönöm!
Kérdés: Tisztelt Szakértők! A vérvizsgálati eredményem alapján 2,3 a vasam. Három hónappal ezelőtt 5,6 volt, annak ellenére csökkent, hogy kb. 4 hónapja rendszeresen szedek 2 fajta vaskészítményt (neoferro folgamma + maltofer fol). Szívproblémák miatt rendszeresen vesznek vért, más véreredményeim rendben vannak, csak a vas és a vashiánnyal összefüggő eredmények nem jók. Milyen kivizsgálások és kezelés járhat még evvel? Lehet-e örökletes? Kislánykorom óta megvan ez a vashiány, csak most fokozottabb, a vastabletták szedése ellenére is. 4 gyerekes ötvenes nő vagyok, aki egyébként a menopauzával is küzd. Válaszukat várom, és köszönöm:
Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor úr! Mellékvese túlműködésre gyanakodnak az orvosaim. A kérdésem az lenne,hogy ez a betegség gyógyítható-e,vagy nem? Egy kisgyermekem van és félek! Válaszát előre is köszönöm!
Kérdés: Jó napot kívánok! Huszonéves lány vagyok, és emésztési zavarokkal küzdök. Miután ettem, rá 1-2 órára puffadást, teltséget érzek, és muszáj valamit bevegyek, mert nagyon rossz: utána jön a hányinger. Ez mindennapos eset, akármit eszem. Mit ajánlana, teát vagy pirulát? Most szedek magnéziumot, kalciumot és cinket. Lehet hogy a vitamin is zavart okozhat ebben? Köszönöm a választ!
Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Már néhány éve küzdünk azzal a problémával, hogy lányom és vejem étkezési szokásaival nem tudunk azonosulni. Számunkra szokatlan volt, hogy életük nagyobbik része az étkezés körül forog. Maguk őrlik a búzát, maguk sütik a kenyeret, igyekeznek minél több bioételt fogyaszatni, a cukor, a hús, a finomliszt, a sok tejtermék, felvágott, kakaó, tiltó listára került. Van két gyermekük (3 és 5 évesek). Mostanra már odáig eljutottak, hogy ha átjönnek hozzánk, begyűjtik és eldugják a konyhámban a tiltólistán lévő ételeket (pl. általam sütött piskóta), nehogy a gyerekek meglássák és megkívánják. Többször volt összetűzésünk az étkezési elvárásaik miatt. Kijelentették, hogy csak akkor engedik át az unokákat, ha kizárólag az általuk engedélyezettés előre egyeztetett ételeket adjuk nekik. Kirándulásra, vendégségbe viszik a maguk készítette, cukor nélküli csemegéket, különféle magokból készített ennivalókat. A lányom most már húst sem eszik, s félek, hogy az unokáim sem kapják meg a fejlődésükhöz szükséges táplálékot. Én ezzel a jelenséggel eddig nem találkoztam, s abban kérném a segítséget, hogyan kezelhetném értelmes módon ezt a helyzetet. Természetesen nem zárom ki azt sem, hogy esetleg én reagálom túl a dolgot.... Várom szíves visszajelzésüket és tanácsaikat!