Kérdés: Tisztelt Dr. úr! Kérem tanácsát. Labor eredményeim a következők: SGPT: 10, se alkalikus phospatase: 91, SGOT: 18, se bullirubin: 27,4, direkt bilirubin: 7,8, se GGT:18, koleszterin:5,2, triglicerid: 0,62, se húgysav:320,0. A bilirubinra mondták hogy sok, mitöl lehet ez? Köszönöm a választ!
Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Reggelente felkelés után szúró fájdalmat szoktam érezni szívem tájékán, és néha zsibbadó érzést is, de csak a mellkasom ball felén, a karomban nem. Olykor előfordul, ha nagy levegőt veszek, akkor erősebb a fájdalom. Átlag a délutáni órákra már elmúlik, de a zsibbadó érzés megmarad. Még csak huszonéves vagyok így nem gondolom hogy nagy a baj, de fő a biztonság.... Ön szerint mi lehet a probléma? Köszönöm a válaszát!
Kérdés: Tisztelt Doktor úr/Doktornő! A férjem feltételezhetően hepatitisz B vírushordozó. A legutóbbi leleten az SGPT értéke 87 U/L, a gamma-GT értéke 77 U/L. Ezek alapján a kezelőorvosa javasolta a májbiopsziát. A kérdéseim a következők: 1. milyen kockázatai vannak a májbiopsziának? 2. elkerülhető a májbiopszia? 3. mennyi az esélye annak, hogy én és a két éves gyerekünk esetleg elkaptuk volna tőle? 4. tudna-e javasolni lyan helyet az országban, ahol alaposan ki tudnák vizsgálni (akár magánrendelést is), mert szeretnénk más orvos véleményét is hallani, mielőtt a biopsziára kerülne sor. Válaszát előre köszönöm:
Kérdés: Tisztelt Tanácsadó! Férjem bal lába néhány napja feldagadt, a bokája, ill. lábfeje. Ízületi gyulladásra gondolt a háziorvos, Diclofenac 100, Furosemid, ill. Kálium-R-t írt fel. Emellett számos gyógyszert szed még: Concor, Coverex Komb, Prenessa, Memoril, Meforal, DiaprelMR, ASA100-EP, Chinotal, Atoris. Azt szeretném megtudni, hogy lehet-e ez a lábdagadás más betegség tünete, vagy előjele, mert elég sok "nyavalyája" van és igazán nem foglalkozik vele. (Pl: magas vércukor, de nem diétázik, ... stb.) Várom válaszát! Tisztelettel:
Kérdés: Tisztelt Szakértők! A székletemben szemmel nem látható vért találtak, egymást követő 3 napi mintában. A végbéltükrözést csak 28 cm-ig tudták elvégezni, spasmus miatt elakadtak. Kérem sziveskedjen segiteni, mivel a kontrasztanyagos vizsgálatot az anyag hiánya miatt nem tudják elvégezni. Így szíveskedjen nekem egy olyan vizsgálatot ajánlani amivel konkrétan kimutatható hogy van e valami bajom vagy sem? A vérképem tökéletes, a 28 cm-es vizsgálatig eltérés nem látható. Előre is köszönöm a segítséget.
Kérdés: Tisztelt Szakértő! Október óta ég a gyomrom. Sokszor étkezés után jelentkezik az égő, maró érzés a nyelőcsövemben és a gyomromban. Napi egy Lansoptol kapszulát szedek. Táplálkozási tanácsokat szeretnék kérni, mi az amit ehetek, mi az, ami egyáltalán nem javasolt. Zsíros, fűszeres ételeket nem fogyasztok, nem iszom, szénsavas italokat, kávét, alkoholt, fekete teát sem fogyasztok. Tartok attól, hogy problémám tovább fokozódik, amely a nyelőcső felmaródásához, vagy komolyabb problémákhoz vezethet. Válaszukat várva, köszönettel és üdvözlettel:
Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Ma lett kész a Holter vizsgálati eredményem. Az alábbiak voltak benne: 54-109/min sinus ritm. Elvétve SVES (11) Kamrai ES nem volt, ST segm. depr. nem volt. Kérem értelmezze ezt nekem, mert a doktornő csak annyit mondott, hogy ezzel nem kell foglalkozni, és rendszeresen, naponta l óra gyors séta javasolt. A kocogást kizárta, de miért? Nem értem, hogy a Holteren részletesen le volt irva a szívfrekvencia és konkréten nem értem, hogy a min. 68, avr: 85, max: 107 ezekből az eredményekből mennyi volt a tényleges frekvenciám? Egyébként mennyire komoly ez az eredmény? Februárban ezt megelőzően is készült egy Holter vizsgálat egy másik intézményben, ott már QRS: 101 384 Artifact: 2528 az összes QRS 2,5 % Pausa: o. 76 tachycardia a leghosszabb l h - 29 perc. VES: 635, az összes 0,6% SVES 110 - 0,l% l helyen 8 ütésből álló széles QRS- run. Hogyan változhat ennyit a vizsgálat eredménye két hónapon belül. Ön szerint? Nagyon köszönöm a választ!
Kérdés: Tisztelt Doktor úr! A következő kérdéssel fordulok Önhöz. Egy 65 éves emberről lenne szó, akinek szív- és tüdőembóliája van, 23 éve cukorbeteg. Most nagyon megtelt vízzel, lábtól hasig, és a kórházból hazaengedték, mivel állítólag a vizet nem tudják belőle kihajtani. Már nagyon gyenge a szíve, s állítólag, azért termel annyi vizet. Azt szeretném kérdezni, hogy itthoni körülmények között mivel tudnánk segíteni rajta? Gondolok pl. gyógyteára vagy étrendi változtatásra stb. Előre is köszönöm a válaszát!