Ezeket látta már?

Gyermekkori epilepszia?

2011.06.22. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt szakértő!

kisfiam két éves egy éve áll kezelés alatt. tünetei viszont 3 hónaposan kezdődtek. síráskor nem vett levegőt. 10 hónaposan ismét sírást követően megint elkékült majd görcs roham zajlott le. egy hónapig nem kapott gyógyszert mert affektív apnoe,az állandó rohamok ellenére sem. mivel csak én láttam a rohamokat nem hittek nekem hogy az amit látok az pontosan olyan mint a lányom epilepsziás rohamai. végül beállitották nála convulexet. szedte rendesen már 6 millinél jártunk de a rohamok nem szüntek,nem volt minden másnap az igaz de a heti egy az még mindig megvolt. kértem hogy váltsunk gyógyszert ha egy év alatt nem használ ez akkor ,nem vagyok orvos de csak kéne módosítani rajta. a másik ,hogy az EEG másodszor is negatív lett. már fogyó türelemmel kértem az orvosát ,hogy mivel itt nincs meg hozzá a felszerelés küldjön máshová ,egy komolyabb kivizsgálásra,alvásmegvonásos EEG stb.

az lenne a kérdésem ,hogy jogos volt e a kérésem az orvos felé? mit tehetek ha nem támogatnak a továbbiakban?

Válasz:

Tisztelt Kérdező!

Minden kérdés jogos és minden kérdésnek van értelme - még ha erre csak elhangzásuk után jóval később is jövünk rá. Arról nem beszélve, hogy a kételkedés görgeti előre a tudomány kerekét is ...

DE: Az affektív apnoe egy általában ártalmatlan dolog: a sírás vagy egyéb erős érzelmi élmény kapcsán légzéskimaradás lép fel, mely akár ájulást is okozhat. Egy bizonyos idő után azonban reflexes belégzés indul, amivel rendeződik az állapot - de ide általában nem szoktuk hagyni, hogy eljussanak gyermekeink. A gyermekorvosi rendelőben sem ritkán látott jelenségről van szó; elsősorban az orvosukat nem, vagy kevéssé ismerő fiatal kisdedek reagálhatnak így vizsgálatkor, vagy a kiscsecsemők akár oltáskor is.

Fizikai stimulusra - erős arcra, illetve szájbafújásra, a talpak vagy a hátközép masszírozására, esetleg az arc hidegvizes spriccelésére - azonnal reagálnak a gyermekek. Ha valóban igen gyakori, akár aurával - azaz bevezető tünetekkel, majd a 'roham' után szokatlan csendességgel, esetleg hirtelen elalvással találkozunk, mindenképpen indokolt neurológiai vizsgálat.

Egyébként a negatív EEG nem jelenti az epilepszia hiányát, ahogy a pozitív sem jelenti annak meglétét feltétlenül. Alapos gyanú esetén video EEG monitoring szükséges - mind az epilepszia kezelésében, mind a diagnosztikában az MRE Bethesda Kórház Neurológiai Osztályát javasolnám.

Minden jót kívánok,

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához