Ezt csak és kizárólag az ön joga eldönteni. A jelenlegi brit statisztika szerint átlagosan 1 millió oltásból 4 főnél alakul ki trombózis (ami egyébként nem egyenlő a halállal!) az oltást követő 2 héten belül.
NE!! Az ország aktuálisan kedvenc gyógyszere, az acetilszalicilsav tartalmú Aspirin csak az artériás vérrögképződés esélyét csökkenti valamelyest, az AstaZeneca-val összefüggésbe hozott vénás trombózis kialakulásának esélyét NEM CSÖKKENTI!
Először is, igen nagy különbség van allergia és allergia között.
Nem veszélyes, az oltóanyag nem tud fertőzést okozni. Azonban, ha az immunrendszer elnyomás alatt áll, előfordulhat, hogy nem alakul ki kellő mértékű immunválasz az oltóanyagra, így nem alakul ki az elvárt védettség.
Jóllehet valóban megemelkedik a D-dimer szint trombózis esetén, önmagában ez a laboreredmény még semmit nem jelent.
Az oltást immár világszerte több száz millió ember megkapta, ez tény. Az is tény, hogy minden nap halnak meg emberek, trombózisban, embóliában, stroke-ban, infarktusban, szívritmuszavarban, stb. Így logikus, hogy ahogy egyre nő az oltások száma, nyilván egyre több olyan ember lesz, aki esetleg az oltás után lelte halálát.
Az amerikai Betegségkontoll és Prevenciós Központ (CDC) irányelvei az alábbiak.
A koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szabályozza a védettségi igazolvány megszerzési lehetőségeit.