Ezeket látta már?

Stroke után, szédülés

2013.01.29. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr!

Édesanyám ... évesen, épp egy éve stroke-on esett át, de szerencsére hamar kezelték, és már másnap tudott mozogni, a beszéde is szép lassan visszatért. 10 hónapig nem volt gond, a Syncumart folyamatosan szedi, 2 napig napi két és fél szemet, a 3. napon 3-at, aztán újra kezdi. INR -értéke 2,3. Pánikbetegséget is megállapítottak nála, arra Frontint szed. Az utóbbi két hónapban azonban gyengül, fogy, (... cm, ... kg),sokat szédül. Néha nehezen tud felkelni, végtagfájdalmai vannak. Mi lehet a gond? Szedhet-e valamilyen fejfájás-csillapítót? Természetesen volt különböző vizsgálatokon, de hazaküldték, mondván az eredményei rendben vannak. Vérnyomása rendben, nem cukorbeteg. Elment pszichológushoz is, de az általa felírt gyógyszertől nem bírt felkelni. Gyógyteákat sem mer inni, nem tudjuk, kihez forduljunk. Válaszát köszönöm, tisztelettel:

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A leírtakkal kapcsolatosan, valószínűsíthető az időszakos szédülés és a Frontin szedése közötti összefüggés. Mindenesetre a Frontin orvosi leírásában szerepel az (idegrendszeri) mellékhatások között. Tehát első körben érdemes lenne a pánikbetegségre gyógyszert felíró orvossal (pszichiáter? háziorvos?) megbeszélni:

1. a dóziscsökkentést

2. esetlegesen a gyógyszer lecserélését más szerre.

Arra sajnos számítani kell, hogy a pszichiátriai betegségekre, zavarokra adott készítmények esetén nem kis számban jelentkezhetnek központi idegrendszeri mellékhatások. Ezért kell ezeket igen gondosan felírni - és a dózist jól beállítani.

Természetesen lehet a szédülésnek más oka is, de érdemes lenne innen indulni.

Üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához