Ezeket látta már?

Vas- és B12 vitamin hiány

Orvos válaszol
2012. november 21. 15:47
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: T.Cim!

Feleségem ... éve vashiányban szenved.a vashiány mellett B12 vitamin is alacsony.

a kérdésünk annyi lenne,hogy javasol e valamilyen gyógygombát a kezelésére és ha igen akkor melyik tipusut és milyen rendszerességgel?

köszönettel:

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A vashiány - és a B12 vitamin hiány is kezelhető probléma. Mindkettő érintheti a vérképzést, amennyiben vérszegénységhez vezethet, az első esetben vashiányos, a másodikban pedig súlyosabb formában az ún. vészes vérszegénységhez.

Mindkettőnek lehet oka felszívódási zavar, esetleg fokozottabb vérzéshajlam a vashiánynál.

Terápia a vas és a B12 rendszeres pótlása. Erre igen sokféle vaskészítmény ill. multivitamin áll rendelkezésre. A B12 vitamint illetően pedig injekciós készítményben érhető el, de csak orvosi javallatra.

Gyógygombákkal kapcsolatosan nem tudok Önnek tanácsot adni, egy bizonyos: a B12 vitamint hatásosan csak injekció útján lehet pótolni - ha valódi hiánybetegség áll fenn.

Üdvözlettel:

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Belgyógyászat

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés