Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Hüvelyi atrófia: mi segíthet?

Betegségek
2019. június 13. 11:47
Módosítva: 2019. június 13. 11:47
nőgyógyásznál hüvelyi atrófia

A hüvelyi atrófia a hüvely érzékeny nyálkahártyájának sorvadását, elvékonyodását jelenti, melynek oka elsősorban a hormonális változásokban keresendő, és főként a változó korban lévő hölgyeket érinti. Mit lehet tenni ellene?

A hüvelyi atrófia (atrófiás vaginitis) a hüvelyi nyálkahártya elvékonyodásával, sorvadásával együtt járó betegség, melynek oka a csökkenő ösztrogénszint. A probléma rendkívül kellemetlen tünetekkel jár együtt, többek között hüvelyszárazsággal, irritációval, viszketéssel, égő érzéssel.

A hüvelyi atrófia miatt idővel fájdalmassá válhat a szexuális együttlét, az együttlét után vérzés is jelentkezhet. A betegséget kísérheti inkontinencia, vizeletcsepegés, visszatérő húgyúti fertőzések is, és a hüvelyi gyulladások rizikója is jelentősen megnő.

A hüvelyi atrófia oka

A betegség oka az ösztrogénszint csökkenésére vezethető vissza. Az ösztrogén nevű hormon számos feladatot lát el a szervezetünkben, az egyik legfontosabb ezek közül, hogy segíti a hüvely, illetve a méh egészségének megőrzését, például a hüvelyt borító nyálkahártya megfelelő vastagságának biztosításával, a hüvelyszárazság megelőzésével.

Az ösztrogénszint jelentős mértékben csökken a változókorban, de a hüvelyi atrófia a fiatalabb korosztályba tartozó hölgyeknél is jelentkezhet. Az ösztrogénszint csökkenését okozhatja ugyanis a szoptatás, a petefészkek műtéti eltávolítása vagy a daganatosa betegségek és a velük összefüggő kezelések (pl a sugár- vagy kemoterápia) is. A hüvelyi atrófia meglepően gyakori, a becslések szerint a menopauza idején a nők felét is érintheti, de kevesen keresik fel a problémával az orvosukat.

Az intimlézeres kezelésről további információ és bejelentkezés ide kattintva érhető el:

Hogyan kezelhető a hüvelyi atrófia?

A hüvelyi atrófia és a vele összefüggő problémák, így a hüvelyszárazság kezelésénél azt kell figyelembe venni, mennyire súlyosak a panaszok, illetve, milyen mértékben érintettek a női kismedencei szervek. Van, akinél elegendő a helyileg alkalmazandó síkosítók, krémek, speciális kúpok használata, másoknak viszont hormonpótlásra is szüksége lehet.

A legteljesebb megoldást az intimlézer kezelés nyújthatja, mely a hüvelyi atrófiára és az azzal összefüggő panaszokra, a hüvelyszárazságra és az inkontinenciára is megoldást jelent. A fájdalommentes eljárás lényege, hogy a hüvelycsatorna kötőszöveti rétegeit a hámszövet kihagyásával egy-egy pillanatra felmelegítik, ezzel pedig „beindítják” a szervezet öngyógyító folyamatait. A kötőszövetben található kollagénrostok újrarendeződnek, az eljárás a kollagénképződést is serkenti, és új kötőszöveti kapcsolatok is létrejönnek.

A hüvelyfal megvastagszik, és az érzékeny terület vérellátása is javul. A hüvelyszárazság és a vizeletcsepegés kellemetlen tünetei már az első kezelés után jelentősen javulhatnak, sőt esetenként akár teljesen el is múlhatnak. A kíméletes intimlézeres kezelésnél nincs vágás, varrat, hosszas lábadozási időre, hámsérülésre, hegesedésre sem kell számítani.

Kíváncsi, hogyan zajlik az intimlézeres kezelés? Nézze meg videónkat!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# hüvelyi atrófia # atrófiás vaginitis # fájdalom2 # osztrogen # hüvelyszárazság kezelése # lézeres kezelés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés