Ezeket látta már?

A költözésen gondolkodik? Ezekben az országokban érzik magukat a legjobban az emberek

spanyolország, mentális egészség

Egy friss kutatás során 34 országban vizsgálták a mentális egészséget, és érdekes eredményre jutottak.

A Mental State of the World Report, amit a Sapiens Lab nonprofit kutatószervezet készített a világ 34 országában 223 ezer résztvevővel, és azt vizsgálták, hogy milyen a mentális egészségi állapot a különböző államokban.

A fiatalok mentális egészsége a legrosszabb

A kutatások során 5 különböző szempontot vettek figyelembe: az általános hangulatot és a kilátásokat, a szociális érzékenységet (hogyan viszonyulunk önmagunkhoz és másokhoz), valamint a lendületet és a motivációt. A tanulmányt a roadster szemlézte.

A résztvevőknek egy kérdőívet kellett kitölteniük, és a válaszadás során a szorongástól a boldogságig egy skálán kellett meghatározniuk a jóllétüket.

Az egyes országok eredményeit összehasonlították, hogy aztán nyomon követhessék, hogyan tér el a világ különböző pontjain az emberek mentális egészségi állapota. A jelentés Latin-Amerika, a Közel-Kelet, Afrika, Európa és a nagyobb, angol nyelvterületű (USA, Kanada, Egyesült Királyság, Ausztrália és Új-Zéland) országokat tartalmazza.

Habár a koronavírus miatt a világ minden országában romlott a mentális egészségi állapot 2020-ban, tavaly ez már nem mutatott olyan drasztikus lenyomatot. Sok helyen a covid miatt hozott szigorítások és a mentális egészség szoros összefüggést mutatott, és az is a 18-34 éves korosztályban. A fiatalok mentális egészsége egyébként is meredeken zuhan lefelé minden országban, amiért a kutatók főleg az internetet teszik felelőssé.

Az latin nyelvű országokban messze a legjobb a mentális egészség

A kutatás sorén egy tendencia rajzolódott ki: a latin-amerikai és más európai országokban élők mentális egészsége az egyik legjobbnak bizonyult: a latin-amerikai és spanyol nyelvű országok teljesítettek a legjobban, az első Venezuela lett, és az első 10-ben van Spanyolország, Svájc és Belgium is

Ezzel szemben az angol nyelvterületeken - közöttük az Egyesült Királyságban - élőké a legrosszabbak között volt. De Dél-Afrika, az USA, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland és Írország szintén az utolsó tíz ország közé került az általános mentális jóllét tekintetében.

A kutatás szerint az ország gazdasági helyzete sem befolyásolja a borúlátást: az egy főre jutó magasabb GDP-értékkel rendelkező országokban rosszabb a helyzet, mint az alacsonyabb GDP-t felmutató országokban. Azaz, ahol nagyfokú teljesítmény vártak el a dolgozóktól, ott nyilván ennek hatása is megmutatkozott a mentális egészség terén.

Olvasson tovább! Orvos-Tóth Noémi: a transzgenerációs traumák itt születnek a szemünk előtt

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához