Kérdés: T. Cím! Már régóta szeretnék fogyni 10-15 kg-ot, de eddig nem sikerült. A barátnőm ajánlott most egy gyógyszert: a Reductil 15 mg-ot, amitől az ő barátnője is már rengeteget fogyott. Elolvastam ugyan a tájékoztatóját itt a neten, amiben semmi különöset nem találtam, de azért mégis kétkedéssel vágnék bele azért, mert nem tudom hogy tartalmaz-e olyan szert, ami ártalmas lehet egy egészséges szervezetnek? Annyi káros fogyasztószerről és gyógyteáról hall az ember, ami akár halált is okozhat. Kérdésem tehát: árthat-e a Reductil 15 mg? Válaszát előre is megköszönöm!
Kérdés: Tisztelt Szakértők! Kb. 1,5 hete ha elindulok, saroktól felfelé feszülő érzésem van. Úgy érzem, mintha a lábizom teljesen beállt volna. A sípcsontom is erősen fáj. Ha sokat megyek és cipelek akkor a derekamtól elindul a fájdalom és a fájdalomtól teljesen leizzadok. Szíves tanácsukat várom!
Kérdés: Tisztelt Tanácsadó! Kérem, legyen kedves megírni, mit jelent a nyelőcsőfekély. Megelőzhető-e és ha van, mi a gyógyulás formája, hogy elmúljon. Válaszát köszönöm!
Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Már régóta tapasztalom, hogy főként hagyma, hagymás ételek elfogyasztása után elég intenzív haspuffadást érzek (gáztermelődés, feszítő érzés hastájékon, nehéz levegővétel). Megfigyeltem, hogy ugyanezt tapasztalom tészták (pogácsa, péksütemény) evése után is. A furcsa az, hogy korábban egyáltalán nem találkoztam ezzel az élménnyel, amely szinte teljesen lebénít. Az utóbbi időben a "Rennie" tabletta elfogyasztása szokott segíteni. Egyébként 38 éves normál testalkatú férfi vagyok (172 cm magas, 63 kg), rendszeresen sportolok és kb. 5 éve ún. szemi-vegetáriánus vagyok (egyedül a halat eszem meg a húsok közül, és minden más állati eredetű ételt is megeszek pl.: tejtermékek, tojás). Eddig nem volt gyomorproblémám, vagy ezzel kapcsolatos betegségem. Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel:
Kérdés: Tisztelt Doktor úr/Nő! Szervezetem a pajzsmirigyemet támadó ellenanyagokat termel. Az orvos javaslatára Euthyrox 100 miligramot szedek. Ilyen kezelés mellett mire számithatok a jövőben? Fordulhat-e rosszabbra az állapotom? Köszönettel:
Kérdés: Tisztelt Cím! Azt szeretném megtudni,hogy a közgyógy. igazolványt hogyan lehet érvényesiteni? Ugyanis évek óta megkaptam, de most valahogy nagyon megbonyolitották. Háziorvosom (hosszas várakozás után) azt mondta,hogy a recepteken a hatóanyagot is fel kell tüntetni, és ezzel nem kaptam semmilyen segitséget. Kérdésem, hogy mit kell tennem, ill. mire van szükség annak érdekében, hogy ismét igényelhessem a közgyógy igazolványt, hisz elég sok gyógyszert kell szednem(sajnos), amit nem tudnék megfizetni. Az igazolvány lejár szept.28.-án. Segitségüket előre is köszönöm!
Kérdés: Helló! Hiába eszem csak fogyok, neurológiai gyógyszereket szedek. Próbálkoztam magas fehérjetartalmú táplálékkiegészítővel de semmi hatása. Rendszeresen táplálkozom, ráadásul magas kalória értékű ételeket. 2 napos laborleletem jó. Mit tegyek?
Kérdés: Tisztelt Doktor úr/Doktornő! Azzal kapcsolatban érdeklődöm, hogy a bal oldali mandulám alatti nyirokcsomó kb. kétszer akkora lett pár hónap alatt, mint a másik oldalon levő. Nyomásra és nyelésre érzékeny. Évek óta gyakran van torokgyulladásom, fájnak az izületeim, hullik a hajam. Gyakran szúrkál a szívem. Lázam, hőemelkedésem nincs. Lehetnek-e ezek a tünetek a mandulától? Várom szíves válaszukat: