77. oldal - Belgyógyászat | Egészségkalauz

Belgyógyászat

Gyógyszermellékhatások?

Gyógyszermellékhatások?

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Az alábbi problémával fordulok Önhöz. Édesanyám Cedax 400 gyógyszert szedett 5 napig gennyes vesegyulladásra. A gyógyszer bevétele után egyre rosszabbul volt, és a panaszai még most sem múltak el, csak enyhültek - a gyógyszert 3 napja nem szedi). Panaszai: elviselhetetlen fájdalom a hasban, hasmenés, nehézlégzés, gyengeség. Én most olvastam el a betegtájékoztatót, és abból tudtam meg, hogy penicillinérzékenyeknek nem ajánlott ez a gyógyszer. Önök szerint lesz-e valamilyen maradandó károsodás, vagy mivel már nem szedi a gyógyszert, elmúlnak a panaszai. A háziorvosnak elmondta, hogy milyen panaszai vannak, de azt nem akarja mondani, hogy valószínűleg a gyógyszertől, (mert nem szeretné, ha megsértődne), mivel Ő is tudja, hogy érzékeny a penicillinre. Elnézést, hogy ilyen kérdéssel fárasztom Önöket, de Édesanyám már idős, és nem szeretném, ha emiatt maradandó károsodás következne be a szervezetében. Válaszukat köszönöm!

Fogyókúrás kérdés

Fogyókúrás kérdés

Kérdés: Tisztelt Szakértők! 170 cm magas és 108 kg súlyú vagyok, túl jónéhány fogyókúrás próbálkozáson. Egyedül nem megy. Hova fordulhatok segítségért? Nem műtétre és nem fogyasztószerekre gondolok, hanem mentális kontrollra vagy valami hasonló segítő rendszerre. Tisztelettel:

Okkult vérzés a belekből

Okkult vérzés a belekből

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Kicsit tanácstalan lettem a sok információ kapcsán, ezért kérem segítségét. Édesanyám (60 éves) rosszulléte következtében derült fény súlyos vashiányos vérszegénységére. Jelenleg a vizsgálatok folynak az ok kiderítésére, a hasi ultrahang és a gyomortükrözés negatív. A béltükrözésre azonban csak a hétvégét követően kerül sor. Az általam elolvasott cikkek mind azt írják, hogy ilyen vérszegénység általában vastagbéldaganat esetén alakul ki. A kérdésem az lenne, hogy elképzelhető-e ilyes súlyos fokú vérszegénység kialakulása abban az esetben, ha a beteg hosszú évek óta aranyérrel küzd, amely időről-időre kivérzik. Továbbá, hogy lehetséges a vérveszteség, ha a vér távozása nem tapasztalható, nem látható? Válaszát köszönöm!

Csontritkulás kezelése

Csontritkulás kezelése

Kérdés: Tisztelt Szakértő! A Vitamin D3 3000 NE bioextra kapszula szedésének adagja 50 éves korban erős csontritkulás esetén napi ajánlott mennyiségét szeretném megtudni Önöktől! Köszönöm előre is a válaszát, tisztelettel:

Magas vérnyomás

Magas vérnyomás

Kérdés: Tisztelt Szakértők! A vérnyomásom általában magas, de az utóbbi időben ingadozik is. Eddig nem voltam érzékeny a frontra és a szélre, de mostanába minden időjárásváltozásnál nagyon kiugrik a "per"-számom is. Szeretném tudni hogy a vérnyomáscsökkentőkön(Betaloc zok 100, Tritace HCT 2/5/12, Cardilopin 5) kivül van e más, ami nem gyógyszer és szedhetném, vagy gyógytea esetleg, amit ihatnék? Köszönöm a választ!

Pajzsmirigybetegség kezelése

Pajzsmirigybetegség kezelése

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! A pazsmirigy alulműködéséről olvastam az interneten, hogy nagyon jó rá a spirulina algakészítmény. Meg is vettem, és megkérdezem Önt, hogy szedhetem-e, és ha igen, akkor hagyjam abba az l-Thyroxin 25 mg szedését? A mostani eredményem TSH 0,58 aT3 az5,240 és a T4 20,300. Mivel nagyon szeretnék meggyógyulni, így mindent megtennék ennek érdekében. Nekem a jobb lebeny alsó pólusában van egy göb, ill. a bal lebenyben egy 4x6mm es göb található. Kérem válaszoljon, hogy szedhetem-e az algakészítményt, és mennyit naponta? Köszönöm, tisztelettel:

Kézremegés idős korban

Kézremegés idős korban

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Édesapám rég óta asztmás és magas vérnyomása is van. Ami nagyon zavarja újabban, hogy remeg a keze. Már annyira, hogy a poharat is két kézzel kell fognia. A kanál használata is gondot okoz. Lehet-e erre gyógymód vagy valami ami segítene? Előre is köszönöm!

Napközbeni elalvás

Napközbeni elalvás

Kérdés: T. Doktor Úr! 54 éves nő vagyok, de nagyon régi problémám a napközbeni alváskényszer. Ha napközben leülök számítógép elé, vagy tévézni, vagy akár egy előadásra, moziba, bármilyen érdekfeszítő legyen, 5 perc múlva küzdenem kell az elalvás ellen. Ez előfordul vezetés közben is, csak csukódik le a szemem, de képes vagyok olvasás közben elaludni a nap bármely szakában. Mi a véleménye: egyszerű fáradtság ez, vagy valamilyen betegség tünete? Várom válaszát. köszönettel: