80. oldal - Belgyógyászat | Egészségkalauz

Belgyógyászat

Ízületi panaszok?

Ízületi panaszok?

Kérdés: Tisztelt Tanácsadó! A következő panaszaim vannak! Zsibbad kezem-lábam, a nyaki izmok kemények, az ízületek térdtől lefelé nem működnek rendesen (hajlás-guggolás). A hátam mindig fáj, de legjobban a gerinc végénél, a medence-vese környékén. Ilyenkor nagyon fáradt vagyok, dolgozom ugyan, de valami nagyon nem "stimmel". Kérem szépen a tanácsukat, mit tegyek?

Érszűkületes fájdalmak

Érszűkületes fájdalmak

Kérdés: Tisztelt Tanácsadók! Az édesanyám nagylábujja érszűkületes. A fájdalmak több mint egy hónapja kezdődtek. Az érfestésre csak néhány hét múlva kerül sor. Már több vizsgálaton túlesett, most már majdnem teljesen biztos a diagnózis. A probléma abban áll, hogy nagyon szenved a fájdalomtól, aludni keveset tud; és semmilyen tanácsot nem kapott, amivel a tünetek okozta következményeket elviselhetővé tehetné. Tudnának olyan praktikus tanáccsal szolgálni, ami enyhülést hozhatna számára addig is, amíg az érfestés vizsgálata el nem készül, és megszületik a konkrét diagnózis, valamint kiderül a kezelési módja? Olyan ötletekre gondolok például, hogy lehete-e vagy érdemes-e melegíteni, vagy a lábat ágyról lelógó helyzetben tartani, vagy bármi más, ami segíthetne a fájdalom csökkentésében és a pihenés elősegítésében? Köszönettel:

Pszichés eredetű bélproblémák

Pszichés eredetű bélproblémák

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/Nő! Én 33 éves férjezett asszony vagyok. Van egy 8 éves fiam. Néhány hónapja váltottam munkahelyet, eddig gyesen voltam a fiammal mivel asztmás. Most járt le a gyes és el kellett helyezkednem. Reggel korán kell kelnem és sajnos nem mindig tudok elmenni nagyvécére. A munkahelyen szalagrendszerben dolgozom és bizony rendszerint ott jönnek a gondok, hogy ott kellene kimenni, amit nem jó néven vesznek. Volt már olyan is, hogy nem engedtek ki... Nem szeretném elveszíteni a munkahelyem, mert jelenleg nincs más megoldás. Abban szeretném kérni a segítségét, hogy van- e arra gyógyszer, amivel be tudnám állítani a reggeli székletet, mert már rettegek a reggelektől. Régebben nem voltak ilyen gondjaim, csak amióta újra dolgozni járok. Köszönöm a válaszát!

Érbetegség

Érbetegség

Kérdés: T. Tanácsadó! 74 éves vagyok. Lágyéki UH vizsgálaton (a kimutatott lágyéksérv mellett) a lelet szerint: "mindkét arteria iliaca communisban és arteria femoralisokban az intimát elérő meszes plakkokat találtak, a jobb oldalon a beszűkülés 50%-os." Kérdéseim: 1. Pontosan hogyan kell értelmezni a fenti diagnózist? 2. Mitől keletkezhetett ez, hiszen igyekszem zsírszegény étrendet tartani és rendszeresen mozgok, tornázgatok is. 3. Eltávolíthatók-e ezek a plakkok biológiai-kémiai módszerrel (étrendváltoztatás, infúziós átmosás vagy ilyesmi) úton? 4. Ha nem, milyen operáció(k)ra van szükség és mik az ezzel velejáró kockázati tényezők? Szíves válaszaikat előre is köszönöm! Tisztelettel:

Cukorbetegség rendeződése

Cukorbetegség rendeződése

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/Nő! Lehetséges-e, hogy a terheléses vércukorméréssel megállapított betegség idővel gyógyszeres kezelés nélkül tünetmentesen meggyógyuljon?

Tüdögyulladás és szívbetegség

Tüdögyulladás és szívbetegség

Kérdés: Tisztelt Szerkesztők! Romániából írok, segítségre lenne szükségem. 49 éves édesanyámnál tüdőgyulladást állapítottak meg, azt mondták egy elhanyagolt hűlés, influenza miatt víz gyűlt a tüdejébe. Amoxicilin hatóanyagú gyógyszert adtak neki, ezenkívül pedig Indometacin kúpot, metamizol és paracetamol kombinációt a láz csökkentésére. Ezeken kívül ő szedi még a Nebilet nevű szívgyógyszert. Azt szeretném kérdezni, hogy befolyásolja-e ez a sok gyógyszer egymást, lehet-e együtt szedni őket? Mikor nagyon felment a láza, csak az fenti lázcsökkentő segített. Most az a gond, hogy láza 37,2-37,3 fok, viszont erős migrénre, fejfájásra panaszkodik. Lehet ez a gyógyszerek kölcsönhatása miatt? A háziorvos, mikor először nála voltunk, azt a diagnózist adta hogy "valami kialakul", majd egy napra rá megtelefonálta, hogy hívjunk mentőt, mert ha tüdőgyulladása van, akkor belehalhat. Háziorvost fogunk váltani, de addig is bármilyen tanácsot, segítséget szívesen fogadok - minél hamarabb, ha kérhetem. Előre is köszönöm. Üdvözlettel:

Gerincbetegség és magas vérnyomás

Gerincbetegség és magas vérnyomás

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Fiamnál 14 éve 18 éves korában állapították meg a betegséget. Gerince már majdnem teljesen merev, nagy fájdalmai vannak. Az Enbrel 50-essel kezelik. Erről bővebben szeretnék tudni, a terápia utóhatásairól. Az interneten egyszer találtam, az ezen injekcióval kezelt beteg nyilatkozatát, sajnos azóta nem sikerült. Jelenleg a házi orvos béta-blokkolót szedet a fiammal, mert szapora volt a szívverés-, a pulzus. Az alapbetegségénél csak a folyamatos biológiai terápia ügyintézése történik, semmilyen kezelést nem javasolnak. A körzeti orvos hivatkozik az alapbetegségre, csak a beteg fájdalmát szeretném könnyíteni. Ha tudna segíteni legalább hasonló betegekkel hol tudnám felvenni a kapcsolatot, mivel a fiam már eléggé maga alatt van, 33 évesen! Köszönettel:

Hiatus hernia

Hiatus hernia

Kérdés: Tisztelt Szerkesztő! 87 éves édesanyámnál diagnosztizálták a hiatus hernia-t. Kérdésem, hogy milyen természetes szerekkel lehetne csökkenteni nyelési problémáját? Mivel ez nagy gondot okoz, válaszukat köszönöm!