Ezeket látta már?

Kutatók éjszakája a Semmelweis Egyetemen

2013.09.26. Módosítva: 2015.11.04.

Előadások, interaktív bemutatók és szűrővizsgálatok is várják az érdeklődőket pénteken a Semmelweis Egyetemen a Kutatók éjszakáján.

Az Egészségtudományi Karon az érdeklődők hallhatnak többek között az őssejttípusokról és azok kinyerési lehetőségeiről, a csecsemőgondozási demonstrációs teremben kipróbálhatják a csecsemők pelenkázását és fürdetését. A bemutatókon arra is fény derül, hogyan képes a jó helyre és jó teljesítménnyel adagolt hő vágni az emberi testet és csillapítani a vérzést, de lehetőség lesz modelleken a nőgyógyászati rákszűrés megfigyelésére és kipróbálására is - olvasható a www.kutatokejszakaja.hu oldalon.

Kutatók éjszakája a Semmelweis Egyetemen

A Fül-Orr-Gégészeti, Fej- Nyaksebészeti Klinika programjai a hallással, a szédüléssel, az ízlelés- és szaglásvizsgálatok bemutatásával foglalkozik. Emellett élethű embermodellen, háromdimenziós CT és navigációs rendszer segítségével mutatják be a navigáció alkalmazását az orr- és melléküreg endoszkópos sebészetben.

Az Elméleti Orvostudományi Központ (EOK) aulájában szív-érrendszeri szűrővizsgálatra és testösszetétel meghatározásra várják a látogatókat.

A Fogorvostudományi Kar Oktatási Centrumban az érdeklődők betekinthetnek egy fogszabályozó szakorvos mindennapi munkájába, megismerkedhetnek a gyermek- és felnőttkori készülékekkel, szó esik a kusza fogakról, a szájüregi rákról, a 3D printerek fogászati alkalmazásának lehetőségeiről.

A Nemzeti Vese Program és Transzplantációs Alapítványnál szív-, tüdő-, vese- és májátültetett fiatalok adják át ismereteiket a transzplantáció fogalmáról és fontosságáról. A Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézetében a látogatók megtudhatják, hogy adott korban milyen szemlélettel, hogyan gyógyítottak az orvosok. A Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézet munkatársai az embrionális fejlődés szakaszait és az őssejtkutatás fontosabb eredményeit ismertetik, valamint bemutatják azokat az embriosebészeti módszereket, amelyekkel a laboratóriumokban dolgoznak.

Az I. sz. Gyermekklinikán egyebek mellett a 19. századi gyerekgyógyításról, az ikerkutatás rejtelmeiről és az életmentő diétás kezelés alapjairól hallhat a közönség. A Semmelweis Szimulációs Központban a szimulációs orvosi képzés részleteibe tekinthetnek be az érdeklődők, a Neurológiai Klinikán pedig az is kiderül, milyen fejfájás-típusokban bizonyítható a Botox hatékonysága

Forrás: MTI
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához