Elte
Hiába kalandozik el a figyelmünk, az agyunk tanul
Habár az ébrenlét és az alvás látszólag egymás ellentétei, a két állapot valójában nem zárja ki egymást: az éber agy egyes területei időnként az alvásra emlékeztető idegrendszeri aktivitást mutatnak, és ez a lokális alvásnak nevezett jelenség, úgy látszik összefüggést mutat az elmerengéssel.
ELTE-kutatás: a kutya egyszerre gyerek és legjobb barát a mai ember számára
A kutyával való kapcsolat leginkább a gyerek-szülő és a legjobb baráti kapcsolat keverékeként írható le a kutatók szerint.
Legnépszerűbb
-
Hírek
Világszinten is versenyképes rákellenes hatóanyagot fejlesztettek ki
Kimagasló aktivitású, kis dózisban alkalmazható új magyar rákellenes gyógyszermolekula-jelöltet fejlesztettek ki az ELTE laboratóriumában.
-
Daganatos betegségek
Megvan a módszer a korlátlan sejtosztódás ellen? Így akadályoznák meg a rák elburjánzását
Forradalmi magyar kutatási eredmény: a módszer nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznána be, hanem az egészséges állapotot állítaná helyre.
Átadták a Jedlik Ányos-díjakat
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) egyik legrangosabb díját, a Jedlik Ányos-díjat a kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, valamint a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú iparjogvédelmi munkásság elismeréséül adták át az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban.
ELTE-projekt az európai kutatási élvonalban
Hatalmas támogatást nyert el a magyar kutató egy európai pályázaton.
EU-s támogatást kap az ELTE bölcsészkari kutatásértékelés reformja
Bodó Csanád, az ELTE BTK docense Magyarországról elsőként pályázott sikeresen a 700 tagot számláló Koalíció a kutatásértékelés előmozdításáért (Coalition for Advancing Research Assessment - CoARA) új pályázatán.
Koronavírus: gyors és tömeges járványügyi szűrés vált lehetővé az ELTE-n
A módszerrel a koronavírus-specifikus antitestek szintje is mérhető, melyből kellő számú adat birtokában következtetni lehet a védettség mértékére is.
Otthoni hospice ellátás - ilyen a helyzet Magyarországon
Az ELTE kutatói a magyarországi hospice ellátást elemezték.
A mesterséges intelligenciát az ember teszi jóvá, vagy rosszá
Hogyan válhat a mesterséges intelligencia hosszú távon is a hasznunkra?