Visszeres gondok

Visszeres gondok

Azt hihetnénk, hogy a visszér csak az idősek és főként a nők betegsége, holott sajnos már igen fiatal korban jelentkezhetnek a tünetei. Mindamellett, hogy esztétikai problémát okoz, még az egészségünket is veszélyeztetheti, ezért nagyon fontos a betegség kialakulásának megelőzése, illetve a már meglévő probléma esetén a kezelés. Az alábbiakban dr. Laczkó Ágnes a Budai Egészségközpont érsebész szakorvosa osztja meg velünk a visszér kialakulásának okait, megelőzésének módját és a kezelési típusokat.

placeholder

Megfelelő életvitellel csökkenthető a stroke-kockázat!

Megfelelő életvitellel jelentősen csökkenthető az agyi érkatasztrófák kockázata. A szélütés minden formája, az agyvérzés, az agyinfarktus vagy az agyembólia leggyakrabban megelőzhető, vagy időpontja jelentősen későbbre tolható. Az Amerikai Kardiológus Szövetség megelőzési irányelveit a legilletékesebb szakfolyóirat, a Stroke ismertette.

placeholder

Herevisszeresség

A herevisszeresség fiatal, 15-25 éves férfiak betegsége, melyben a heréket ellátó vénák tágulata, úgynevezett visszerek alakulnak ki.

placeholder

Visszértágulat

A visszértágulat (orvosi nevén varicositas) gyakori betegség. Leggyakrabban a lábakon jelentkezik, de előfordulhat a hüvelyben és a végbélben is (lásd aranyér). Egyes esetekben családi hajlam is megfigyelhető.

placeholder

Mélyvénák gyulladása, elzáródása

A mélyvénák gyulladása és elzáródása (orvosi szaknyelven mélyvénatrombózis) túlnyomó többségében az alsó végtagokban és a medence vénáiban keletkezik, és a 40 év feletti komoly műtéten átesett betegek mintegy harmadánál alakul ki. A betegség lényege az, hogy a mélyvénákban keletkező vérrögök akadályozzák a vér szív irányába való áramlását.

placeholder

Visszérbetegségek

A felületes vénák gyulladása (orvosi nevén flebitisz) általában veszélytelen megbetegedés.