Diabéteszes láb, érbántalmak

#Angiológia
2014.01.15. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tiszteletem!

Doktor úr érdeklődnék,hogy mindkét lábfejem barnásan el van színeződve.Bőrgyógyász szerint nem hozzájuk kell mennem.Elküldtek ENG vizsgálatra de az is jó.A neurológián Gabagamma 400-ast szedek ez enyhíti az állandó zsibbadást.Sokszor éjjel görcsöl is a lábam.Cukros(2-es),magas vérnyomásos vagyok.Tavaly óta nem dohányzom.Most angiológiára kaptam beutalót. Ezzel mit néznek meg,milyen betegségre gondolnak?

Válaszát köszönöm!

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A cukorbetegségnek, diabétesznek számos szövődménye lehet:

- szembántalmak - retinopátia

- veseproblémák - nefropátia

- idegrendszeri zavarok, fájdalmak - neuropátia

- érbántalmak - angiopátia

Itt értünk el az Ön által feltett kérdéshez. A láb elszíneződése esetleg kapcsolatba hozható a diabétesz okozta érbántalmakkal, egészen konkrétan a kiserek, kapillárisok érfali zavaraihoz, elzáródásához stb. Ezért is nagyon fontos a diabéteszes láb kezelése, karbantartása. El kell menni az angiológiára, ott megfelelő műszerekkel ezt fogják vizsgálni.

üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz