Stanozolol kúra???

#Andrológia
2013.02.14. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr!

A közel jövőben szeretném elkezdeni az első stanazol kúrámat.

A kérdéseim a következők:

Szabad-e vérhigító mellett szedni a stanazolt is?

Nőknek napi hány mg ajánlott?(testsúlytól függ-e? Ha igen,akkor ... kg-os nőknél mennyi szedhető?)

Milyen májvédő gyógyszert ajánlana mellé?

A kúra után gondolom érdemes kímélni a szervezetet(májat). Ezt milyen módon tudom folytatni?

Válaszát előre is köszönöm!

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

Korábban már volt stanozolollal kapcsolatos válaszunk. Ebből idéznék néhány részletet.

A stanozolol anabolikus szteroid, a testosteron férfihormon egyik származéka. Terápiás értelemben csak és kizárólag a következő javallatai elfogadottak:

1. Androgénhormon-hiányos férfiakon (pl. hereműködési zavar, herehiány), hormonpótlásra,

2. Igen ritka, speciális vérszegénységben, amely reagál e hormonra,

3. egyes országokban engedélyezett a szervezet általános leromlása, leépülése esetén, mint pl. súlyos baleseteket, traumákat követő állapotok.

A testépítésben való alkalmazása orvosilag, és gyógyszerhatósági szempontból sem elfogadott.

Sajnos a mellékhatásaik nem túl biztatóak, tekintsünk bele, mindkét nemnél.

Krónikus (hosszan tartó) alkalmazás esetén:

Szexuális zavarok:

- nőkön mensturációs zavar, szőrösödés, clitoris-túlnövekedés, akne, kopaszodás.

- Férfiakon impotencia, prosztatamegnagyobbodás, kopaszodás, herék sorvadása.

- Belszervek: korán jelentkező szív-érrendszeri zavarok, (vérnyomás-emelkedés, balkamra-megnagyobbodás), májkárosodás.

Mivel negatív hatásai a szív-érrendszert és a májat érintően is elég összetettek, javasolt lenne az Ön számára egy igen alapos belgyógyászati vizsgálat, valamint teljes vérkép, hormontükörrel. Amennyiben a vérképe a teljes májfunkcióra is kiterjedt, akkor rendben, de a hormonokat, és a tumor-markereket meg kellene nézetni.

További érdeklődése számára küldök egy linket a Toxnet nemzetközi adatbázis egyik cikkére:

http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/r?dbs+hsdb:@term+@rn+@rel+10418-03-8

Összefoglalóan: szakmai szempontból egyáltalán nem tudjuk támogatni a stanozolol szedését. A véralvadásgátló ("vérhígító") hatást fokozhatja, tehát vérzésveszély alakulhat ki.

Üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz