Ezeket látta már?

Szédülés, egyensúlyzavar, pánik?

Kérdés: Tisztelt Doktor úr/nő!

Kb. két hete vezetés közben (este, sötétben az autópályán) szédülés és egyensúlyzavar lépett fel nálam. Rosszul éreztem magam, nem tudtam tartani az autóval a sávot, le kellett lassítanom. Nem értettem a dolgot, másnap világosban, jó látási körülmények között semmi problémám nem volt. Ezután először este, világítás mellett, később már nappali világosságban is fellépett ugyanez az érzés, felüljárókon, záróvonal és korlát között.. Fulladok, szédülök, remeg kezem, lábam, szívdobogás érzés kap el. Az autón kívül semmilyen problémám nincs. Nem olyan régen repültem, és ott rettenetesen fájt a fülem, a repülés után még jó 10 napig. Azóta is orrfújásnál fáj a fülem és az arcom, egyébként esetben nincs tünetem. Kérdésem az lenne, hogy merre induljak? Fülészet, esetleg pánikrohamom van? ... éve vezetek ilyen problémám még sosem volt, és most rettegek, hogy tovább terjed a probléma, mert autó nélkül szinte megoldhatatlan az életem. Kérem adjanak tanácsot,

köszönettel:

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

Szédülésnek, egyensúlyzavarnak természetesen számtalan szervi jellegű oka is lehet. Ajánlom cikkünket is ezzel kapcsolatosan.

http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/betegseg-es-tunet/szedules-110407.html

Javaslatom: először természetesen a szervi betegségeket kell kizárni, tehát neurológiai és fül-orr-gégészeti vizsgálat javasolt, esetleg még kardiológia a keringési rendszer épségének felmérésére.

Amennyiben ezek a vizsgálatok, - beleértve a nyaki gerinc vizsgálatát is - negatívan zárulnak, akkor merülhet fel a pánikzavar kérdése. A tünetek erre utalnak, de a szervi okokat mindenképpen tisztázni kell előbb.

A pánikzavarral, pánikrohamokkal pszichiáter foglalkozik, tehát a vele való találkozás lenne a folyamatban az utolsó lépés.

Üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához