Ezeket látta már?

Testépítés, szteroidokkal

2013.12.17. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Jó napot! 1-es típusú Cukorbeteg vagyok, ...éves, szövődmények nélkül! A cukrom, nagyon rendben van. A kérdésem, hogy szedhetek-e steroidot? Stanazolol, Sustanonnal? Vagy utóbbi, deca durabolinnal? A kérdésért, ne harapja le a fejem, de fontos az egészségem, de viszont a gyúrás a mindenem! De nem kezdtem semmiben sem, rengeteget kérdezek!

Üdvözlöm:

Válasz:

A fejét természetesen egyikünk sem fogja leharapni, de azt ne várja tőlünk, hogy a testépítő szteroidok (itt a stanozolol) pártját fogjuk ebben a kérdésben... Csatolok Önnek egy régebbi válaszból származó részt ezzel kapcsolatosan:

Először is Magyarországon hivatalosan nincsen gyógyszerként forgalomban.

Másodszor csak a felsorolás szintjén néhány fontosabb mellékhatás:

Ritkán súlyos, akár fatális (halálozással járó) mellékhatásokat okozhat.

Amennyiben hasi fájdalom, világos széklet, sötét vizelet, szokatlan fáradtságérzés, szem besárgulása következik be, azonnal orvoshoz kell fordulni.

Milyen súlyosabb mellékhatások várhatóak?

- allergiás reakciók (légzési nehézség, ödéma)

- végtagok megduzzadása

- fájdalmas, hosszantartó erekció

- a hang megváltozása (rekedtség, mélyülés), hajhullás, nőkön csikló magnagyobbodása, menzesz zavar

- akne, bőrjelenségek

- alvászavarok

- fejfájás

- a szexuális vágy megváltozása.

ezeket a mellékhatásokat meg kell beszélni az orvosával.

Ajánlom még figyelmébe ezt a linket (angol nyelvű):

http://www.drugs.com/sfx/stanozolol-side-effects.html

valamint oldalunkról egy anyagot általában a szteroid terápia hasznát és veszélyeit illetően:

http://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszerterapia/szteroidok-terapiaban-haszon-es-kockazat-111753.html

Mindezt összefoglalva, ha mindenképpen testépítéssel kíván foglalkozni, számos olyan étrend-kiegészítő készítmény szerepel az ilyen shop-ok választékában, amely nem okoz olyan látványos izomtömeg fokozást, mint a stanozolol rövid távon - de nem is kelt ilyen veszélyes mellékhatásokat. Mivel fiatal ember, ráadásul 1-es típusú cukorbeteg, semmiképpen nem ajánlatos szteroid szedést megkockáztatni a hosszú távú szövődmények okán. Az viszont bizonyos, hogy a (diabetes) kezelőorvossal mindezt beszélje meg, függően az adott testépítő szernek a címkén található leírásától.

üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz