Vasárnap még magasabb fokozatba kapcsol a kánikula. A trópusi éjszakát követően a hajnali minimumok is csupán 25 C-fok körül alakulnak, így a felfrissülés esélye minimális.
Az előttünk álló napokban az extrém hőség terheli majd leginkább a szervezetünket, ami komoly orvosmeteorológiai kockázatot hordoz.
Tetőzik a kánikula, senki sincs biztonságban: égető napsütéssel tör ránk a szombat. Felfrissülést hozó záporokra sehol sincs kilátás, és a légmozgás is mérsékelt marad, így semmi sem enyhíti a forróságot.
A fokozódó hőség és a meleg éjszakák egyre nagyobb terhelést jelentenek.
A perzselő napsütést csupán néhol zavarhatják meg ártatlan gomolyfelhők, csapadéktól sehol sem kell tartanunk. Jól hangik? Pedig most jön az igazán veszélyes időszak!
A tartós hőség és a meleg éjszakák egyre nagyobb terhelést jelentenek.
Csütörtökön egy rendkívül veszélyes anticiklon indít el egy hőhullámot, ami kritikus orvosmeteorológiai helyzetet teremt. A frontérzékenyeknek már most fel kell készülniük a forróságra!
Orvosmeteorológia: a hőség mellett a közeledő zivatarok is megterhelhetik a szervezetet