A rákszűrésem eredményében felmerül az actinomyces gyanúja, nagy a baj? Az orvos válaszol
Jelezte a nőgyógyász hogy komoly szövődményeket okozhat, utána olvasva csak még nagyobb az aggodalmam.
A vakcinainfós orvosokhoz az alábbi kérdés érkezett:
"Kedves Orvosok!
Nőgyógyászati kérdésben szeretném a segítségüket kérni. A rákszűrésem eredményében felmerül az actinomyces gyanúja, a mai kontrollon (szakrendelésen) vettek egy kenetet, aminek az eredménye egy hét múlva várható, addig visszaküldtek ahhoz az orvoshoz (ez nem szerepel a leletben), aki a spirálomat felhelyezte (magánrendelésre), hogy véleményezze az eredményt és a mai vizsgálatot. Természetesen kértem időpontot a magánrendelésre és visszamegyek a szakrendelési kontrollra is, de nem értem hogy ez miért történik és iszonyatosan megijeszt maga az orvosi bizonytalanság és az actynomices gyanú is, mert jelezte a nőgyógyász hogy komoly szövődményeket okozhat, utána olvasva csak még nagyobb az aggodalmam.
1. Tényleg ilyen nagy a baj?
2. Arra sem kaptam választ, hogy ha beigazolódik a betegség, penicilin érzékenyként milyen lehetőségei vannak a kezelésnek, azon túl hogy a spirál eltávolítását javasolják? (Az orvos szerint “még erre ráérünk, majd a kenet eredménye után kitaláljuk”)
3. Ha a spirál eltávolításra kerül, milyen lehetőségeim vannak az adenomyozis kordában tartásának?
4. Milyen és mennyi ideig tartó kezelésre számítsak?
5. Teljes gyógyulás elérhető?
A leleteimet kiengedés után anonimizálva csatolom.
44 éves nő, IR, Adimet XR 500 mg bevezetés alatt (jelenleg 2x500 mg)"
Az orvos válasza:
Üdv!
1, nem.
2, más antibiotikummal.
3, gyógyszeres vagy műtéti kezelés.
4, Antibiotikum és több hét.
5, igen."
Mi az actinomyces?
Az Actinomyces egy baktérium nemzetség, amely több fajt is magában foglal. Az ebből a nemzetségből származó baktériumok által okozott fertőzést actinomycosis-nak nevezik. Az actinomycosis egy krónikus, gennyes gyulladásos megbetegedés, mely gyakran sipolyokat, tályogokat is okoz. Az actinomyces baktériumok természetes körülmények között is jelen vannak a szájüregben, a gyomor-bél traktusban, és más nyálkahártyákon.
Ez a kórokozó széles körben elterjedt, és különféle módokon juthat be a szervezetbe: például cseppfertőzéssel, a szájflóra átvitelével (például közös fogkefe használatával), vagy sérülések révén. A baktérium bejuthat a testbe lyukas fogakon keresztül, illetve krónikus, kezeletlen mandulagyulladás után is, amikor a mandulák heges árkaiban megbújik.
Nőgyógyászati tumorok: ezekkel a vizsgálatokkal korán felfedezhetik
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!