Ezeket látta már?

Covid-19 bölcső: innen indulnak meg az új mutánsok

Betegségek
2021. december 07. 21:04
delta variáns, koronavírus, covid-19, fertőzés,

Ez a térség az új vírusmutációk tekintetében potenciális veszélyt jelent a világ többi részére.

Az afrikai országok külföldi segítség nélkül nem tudják elég gyorsan növelni az oltási arányt, és a SARS-CoV-2 vírus "tökéletes inkubátoraivá" válhatnak - állítja egy új jelentés.

A "szélsőséges oltási diszkrimináció" miatt az Afrikában élő 1,3 milliárd ember lemarad az emberiség Covid-19 elleni védelmének globális versenyében. Míg a gazdagabb nemzetek védőoltásokat adnak a lakosságuknak, Afrikában a teljes oltási arány továbbra is kevesebb mint 7%. Ha nem növelik jelentősen a kontinensnek nyújtott oltási támogatást, akkor az új vírusmutációk tekintetében potenciális veszélyt jelent a világ többi részére.

A szigorú figyelmeztetés a londoni székhelyű Mo Ibrahim Alapítványtól származik, amely hétfőn új jelentést tett közzé, amelyben részletesen bemutatja, hogy az afrikai nemzetek milyen kihívásokkal néznek szembe a Covid-19 elleni válaszlépések során.

Koronavírus-fertőzés tünetei, kezelése, szövődményei és a koronavírus-mutációk

A kontinens "a változatok tökéletes inkubátorává válhat" - áll a jótékonysági szervezet közleményében. "Tudjuk, hogy ha a vírust nem győzik le mindenhol hatékonyan, akkor tovább fog terjedni és mutálódni".

A vakcinákhoz való méltányos és kiegyensúlyozott hozzáférés biztosítása nem csupán igazságossági, még kevésbé jótékonysági kérdés. Ez a globális biztonság és így a közös érdek kérdése.

Ibrahim, a szudáni távközlési milliárdos, aki az általa alapított, Afrikára összpontosító nonprofit szervezet elnöke, azon kesergett, hogy "továbbra is szélsőséges vakcina-alapú megkülönböztetésben élünk, és különösen Afrika marad le".

Az aggodalomra okot adó Omicron-változat közelmúltbeli felfedezését - amelyet először dél-afrikai genetikusok azonosítottak - példaként említette arra, hogy az alacsony afrikai oltási arányok milyen károkat okoznak a világnak. Hogy a mutáció valóban afrikai talajon alakult-e ki, azt a tudósok még nem tudták eldönteni.

Az új jelentés részletesen bemutatja a Covid-19 elleni afrikai küzdelem különböző aspektusait, a vakcina elérhetőségétől vagy hiányától kezdve a betegség pontos mértékének meghatározásában mutatkozó hiányosságokon át egészen az egészségügyi ellátás és a járványra való felkészültség szélesebb körű problémáihoz, amelyekkel számos afrikai ország továbbra is küzd.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: ma.hu
# omikron # mutáns # variáns # koronavírus # Covid-19 # fertőzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés