Ezeket látta már?

"Amikor kutya vagyok, mindenki kedvel" Megsétáltatták a férfit, aki kutyaként akar élni

kutyaként akar élni Toco mentális betegség

Nem csak akar, de őrült összeget költve rá, élethű kutyabundába is bújt, hogy kutyaként élhesse tovább az életét. Ez is lehet a disszociatív zavar egy formája.

A Japánban élő Toco álma az volt, hogy egy nap kutya lehessen, ehhez pedig két millió yent költött egy élethű jelmezre, amiben a mindennapjait éli. Toco napi szinten oszt meg magáról videókat YouTube-csatornáján, ahol bemutatja, milyen életet él kutyaként, akit még sétálni is elvisznek.

A férfi nem hajlandó felfedi az arcát a világ előtt, fél az ítélkező emberi reakcióktól, olyannyira, hogy még a barátai közül sem mondja el mindenkinek, hogy milyen életmódot él,

Ezek az emberek reakciói a valósághű kutyajelmez láttán!

A különös esettel az RTL Fókusz is foglalkott. A német RTL riportere elutazott látogatóba a japán férfihez, majd az utcán is meg is sétáltatta...

"Egyszerűen csak jól érzem magam így, azt érzem, hogy amikor kutya vagyok, mindenki kedvel. Mindenki mosolyog és meg akar simogatni" – nyilatkozta a riportban a férfi.

Makai Gábor klinikai szakpszichológus szerint feltételezhetően identitás- és személyiségzavarban szenved az az ember, aki teljes mértékben azonosulni tud a kutya szereppel. A valóságtól való elrugaszkodás mögött ugyanakkor trauma is húzódhat.

Mi a disszociatív zavar?

A disszociáció a traumatikus élmények memóriába való raktározásának és azok emlékbehívásának zavara; a memória, az identitás, a percepció, az érzelem és a viselkedés szétesése. A memóriába való beillesztést gyakran súlyos, traumatizáló élmény okozta, intenzív félelem akadályozza, érzelmi dermedtség alakul ki.

A disszociatív zavar olyan betegségek gyűjtőfogalma, melyek kihatással vannak a fizikai és a mentális egészségre. A disszociatív zavar lehet rövid ideig fennálló, például egy trauma után, mely magától oldódik; de hosszú távon is jelen lehet, mely tartós zavart okozva komolyabb problémákat eredményezhet. A disszociatív zavar a legtöbb esetben akkor jelentkezik, mikor az érintett személyt túl sok stressz éri.

A disszociatív zavarnak 3 fő típusa ismert:

  • deperszonalizáció/ derealizáció,
  • disszociatív amnézia,
  • disszociatív identitászavar.

A disszociatív zavarok főbb tünetei

  • a környezet és az egyén eltávolodása egymástól;
  • események, történések, esetleg időszakok kiesnek a beteg emlékezetéből;
  • bizonytalan önmagát illetően, hogy ki is ő valójában;
  • több, különálló személyiséggel rendelkezik, melynek különálló neve, neme, hangja és modora van (Európában ritka, az amerikai lakosság körében gyakoribb az előfordulás);
  • viselkedés, megjelenés és beszéd változása.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Agresszió és függőség: ugyanazok az idegi hálózatok szabályozzák őket?

Forrás: RTL Fókusz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához