Felnőtt tartalom

Elmúlt már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található! Igen Nem

Ezeket látta már?

SIX PERCEK - VIDEÓK NEMI BETESÉGRŐL, INTIM EGÉSZSÉGRŐL TABUK NÉLKÜL (1. rész)

HPV: lehet, hogy rosszul tudta? Ennyi idő múlva jelentkeznek az első tünetek - videó

1video, HPV, nemi betegség, fertőző betegség, szexuális betegség, vírus, baktérium, gomba

Az Egészségkalauz új videósorozatának első részében Dr. Tamási Béla, bőrgyógyász és nemibeteg-gyógyásszal beszélgetünk a HPV tüneteiről, kezelési lehetőségeiről.

Videónkban tisztázzuk a legnagyobb tévhiteket a HPV-vel kapcsolatban

Attól még, hogy nem beszélünk vagy tanulunk róla, a nemi úton terjedő betegségek jelen vannak - csakis az védekezhet ellenük, aki tisztában van a létezésükkel és a megelőzési lehetőségekkel!

Káros tévhitek alapján szexel a magyarok többsége

Káros tévhitek alapján szexel a magyarok többsége, például többen a leendő szexuális partner külalakja alapján döntik el, hogy hordozhat-e nemi úton terjedő betegséget vagy sem. Sokan azt is gondolják, hogy a szexnek csak bizonyos formái közben lehet ilyen betegségeket elkapni, miközben a szex bármelyik formája fertőző lehet. Ezeket a tévhiteket is tisztázza és konkrét gyakorlati tanácsokat ad a Testsuli és a Vágyaim közös, ingyenes e-kiadványa: "A szex jó dolog - gyakorlati tanácsok: hogyan ne legyél nemibeteg!"

  • Hogyan mérd le pontosan magad, hogy tudd, milyen méretű óvszerre van szükséged?
  • Mi az a nyalókendő, mire jó, és hogy lehet csinálni?
  • Mégis honnan tudom, ha elkaptam valamit?
  • Honnan tudom, hogy a partnerem nem nemi beteg?
  • Mi történik egy ilyen vizsgálaton egészen pontosan?
  • Monogám kapcsolatban élek, milyen gyakran menjek szűrésre?
  • Nincs állandó partnerem, milyen gyakran menjek szűrésre?

Ezekre a kérdésekre is választ ad a Testsuli (szexsuli.hu) és a Vágyaim (vagyaim.hu) közös, ingyenes elérhető e-kiadványa, amelynek az a célja, hogy ne elijessze, hanem a biztonságosan élvezhető szexre hívja fel az olvasói figyelmét.

Ahogy világszerte, úgy Magyarországon is lassan, de biztosan növekszik a nemi úton terjedő fertőzések gyakorisága. Ezek a fertőzések nem csak kellemetlen tüneteket okozhatnak, de komoly szövődményekkel is járhatnak (például a HPV daganatot tud okozni, a Chlamydia fertőzés meddőséget okozhat).

"Ennek ellenére a köztudatban valahogy nincsenek benne ezek a betegségek, démonizálva vannak, vagy mindenki azt gondolja, hogy őt ez nem érinti, pedig nemi betegséget bárki elkaphat, aki szexel mással. A legtöbb ember cikinek tartja, hogy nemibeteg-gyógyászhoz menjen, akár rendszeresen is, holott ez ma már az egészségtudatosság része kellene, hogy legyen, hiszen ezek a betegségek 100 százalékban megelőzhetők, és nagyon nagy hányadban sikeresen kezelhetők is. Nagyon fontosnak tartok minden olyan csatornát, kiadványt, médiumot, ami propagálja az egészséges szexuális életet, és egy kicsit jobban megismerteti az emberekkel a nemi betegségeket, és hogy mit lehet tenni ellenük. A Szex jó dolog c. kiadvány szerkesztésében is ezért vettem részt, és bízom benne, hogy minél több emberhez eljut az üzenete" - mondta Dr. Tamási Béla, bőrgyógyász és nemibeteg-gyógyász.

Ingyenesen letölthető e-book

"A szex jó dolog - gyakorlati tanácsok: hogyan ne legyél nemibeteg!" e-könyv ezen a linken érhető el.

Lapozza át, mentse el, küldje tovább azoknak, akiket szeretnél biztonságban tudni! Attól még, hogy nem beszélünk vagy tanulunk róla, a nemi úton terjedő betegségek itt vannak, és csak az tud védekezni ellenük, aki tisztában van a létezésükkel és a megelőzési lehetőségekkel!

"Az egészséges szexuális élethez elengedhetetlen a megfelelő tájékozottság. Szeretnénk, ha Magyarországon mindenki szabadon és ingyenesen juthatna hiteles információkhoz a szexualitással kapcsolatban – az örömök és a veszélyek tekintetében is. Eszter munkája ilyen tekintetben is hiánypótló, így nem volt kérdés, hogy a Testsuli mellett ezt a kiadványt is maximálisan támogatjuk" - mondta Boruzs Ákos, a vagyaim.hu felnőtt webáruház marketing vezetője.

A kiadvány ötletgazdája, Jámbor Eszter négy éve indította a szexsuli.hu szexismeretterjesztő blogot, és az évek alatt azt tapasztalta, hogy a nemi betegségekről nagyon-nagyon keveset tudunk itthon, illetve néha egészen elképesztő tévhitek alapján döntjük el, hogy ki lehet fertőzött és ki nem:

"Olyan helyes volt a pasi, róla egyáltalán nem gondoltam, hogy bármi baja lehet - az elmúlt években nem egy ilyen levelet kaptam, aminek az írója a leendő szexpartnere külalakja alapján döntötte el, hogy rizikós lehet-e a kiválasztott vagy nem. De ilyen tévhitekkel a rendelőjében Dr. Tamási Béla is szokott találkozni" - mondta Jámbor Eszter.

Nem elrettentésre játszik a nemi úton terjedő betegségekkel foglalkozó kiadvány, pont azt akarja megmutatni, hogy a szex egy jó dolog, de csak akkor vagyunk biztonságban, ha minden információdnk megvan ahhoz, hogy ne essen bajunk közben. Klement Csaba grafikus az illusztrációival is ezt szerette volna megmutatni:

"Mindig örülök, ha egy olyan projektben dolgozhatok, ami arra törekszik, hogy tudást adjon át, informáljon vagy eloszlassa a tévhiteket. Ez a kiadvány is pont ezért készült. Illusztrációimmal nem csak a szöveget igyekeztem alátámasztani, de kedves karaktereimmel a téma komolyságát is próbáltam oldani, így közelebb hozni az olvasóhoz. Figuráimat többnyire "nemtelenül" ábrázoltam , és a kék-rózsaszín szín pár használatával sem erre szerettem volna utalni, így remélhetőleg bárki tud velük azonosulni. "

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

Forrás: egeszsegkalauz.hu
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához