Ezeket látta már?

5 vicces dolog, ami jó agytorna lehet

2014.02.25. Módosítva: 2016.02.02.

Ha éppen hullámvölgyben érezzük magunkat, lehet hogy ennek egyszerű oka van: agyunk unatkozik. A napi rutin bizony mindenki számára unalmas egy idő után, mintha állandóan ízetlen ételeket kellene ennünk. Ha egy kicsit megbolondítjuk, máris jobb lesz, csípősebb, sósabb, vagy éppen valamilyen különleges, érdekes új ízhatást nyerünk. Agyunk is hasonlóan viselkedik, játékokkal, vagy játékos megoldásokkal újra felfényezhetjük a memóriánkat, gondolkodásunkat, kicsit megbizsergetjük az agysejteket. Lássunk néhány egyszerű, de mégis hatásos ötletet minderre!

Használjuk a másik kezünk!

5 vicces dolog, ami jó agytorna lehet

Jobbkezeseknek érdekes kihívás egy napig mindent balkézzel csinálni. A napi rutin ettől egyszerre megváltozik, hiszen agyunknak "másképp" kell gondolkodni. Fogmosáskor, evés közben, vagy járművön való kapaszkodáskor is érdekes helyzetek adódhatnak. (Autóvezetéskor pl. ez nyilván nem alkalmazható!) Még azt is megpróbálhatjuk, hogy balkézzel tudunk-e egyáltalán írni. Természetesen a kísérlet balkezesekre is éppúgy vonatkozik...

Beszéljünk magunkhoz!

Próbáljunk meg egy órán át mindenfélét megbeszélni magunkkal. Írjuk le hangosan, mit látunk, mit csinálunk éppen, mik a terveink a nap folyamán, hová megyünk este a barátainkkal stb. Kicsit furcsának fog tűnni, mintha gondolatatainkat azonnal kimondanánk (de a gondolat úgyis sokkal gyorsabb), a gondolkodással félig-meddig párhuzamosan zajló beszéd komoly kihívást jelent az agy számára. Előfordulhat, hogy a csak végiggondolt problémákkal jobban megküzdünk így, "verbalizálva", vagy alvászavarainkra is könnyebben találhatunk megoldást, ha kimondjuk mi bántott egész nap.

Írjuk le az álmainkat!

Céljainkat, elképzeléseinket, terveinket nem ritkán leírjuk, akár rendszeresebben, naplószerűen is. Vagy egyszerűen csak egy emlékeztetőt arról, melyek a fontos teendőink a közeljövőben. Ez valahol a napi rutin része. Az álmok leírása azonban nem szokásos, és agyunk gondolkodási rendszerét igencsak megmozdítja. A memória működését is serkenti, választ keres a rejtett értelmekre, a mitikusnak tűnő álomtartalmakra. Önmagunk megismerésének érdekes útja lehet.

Mossunk hajat csukott szemmel!

Érzékelésünk sokat segít az agyi döntések megalkotásában, de sok esetben nagyon ráhagyatkozunk látási, hallási és egyéb érzékeléseinkre. Próbáljunk néhány egyszerűbb cselekvést csukott szemmel végrehajtani, pl. a hajmosást, az öltözködést, az evést. Nemcsak vicces helyzetek adódnak ebből, de néhány olyan érzék(elés)ünk is üzembe lép, amelyre máskor nem gondolunk, vagy csak a háttérben működnek. (Gondoljunk a "láthatatlan kiállításra"!)

Sétáljunk egy jót!

Nemcsak a test, de az agy is igényli a mozgást, a fizikai aktivitást. Akár egy jó tempójú séta elég lehet az agyi keringés fokozásához, energiánk növeléséhez, a "hulladékanyagok" eltávolításának gyorsításához. A séta egyáltalán nem megterhelő, és gyakorlatilag bármikor, bárhol megtehetjük. Jó tipp lehet a munkahelyünktől távolabbi parkolás, vagy a nap végén egy nagyobb, kiadósabb séta (kutyánkkal, ha van). Nemcsak a mozgás, de agyunk "kiszellőztetése" is igen hasznos lehet.

Read more at: http://forum.facmedicine.com/threads/5-fun-activities-to-stimulate-your-brain.17949/

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához