Ezeket látta már?

Egészségügy: így fejlesztik tovább az eeszt-rendszert

Hírek
2022. szeptember 13. 16:04
eeszt_0

Az egészségügy digitalizációjában Magyarország sokat lépett előre, azonban vannak még fejlesztendő területek - nyilatkozta a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára telefonon az MTI-nek.

Takács Péter, aki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Tel-Avivban tartandó kétnapos konferenciáján vesz részt, emlékeztetett: Magyarország 2017-ben vezette be az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt) platformot, amely - mint mondta - nagy áldás a magyar egészségügynek.

Ne legyen több papír

A rendszer "jótékony hatását" a koronavírus-járvány alatt is megtapasztalhatta az ország, hiszen ennek segítségével monitorozni lehetett az ellátóhelyeket mind a covid, mind más betegségek szempontjából - mondta, ide sorolva az e-recept alkalmazását is, ami megkönnyítette az emberek életét. Kiemelte: tart az eeszt-rendszer továbbfejlesztése, lakosságcentrikussá szeretnék tenni, így a személyre szabott gyógyítás egyik eszköze lenne.

A fejlesztés szakmai oldaláról azt mondta, a "ne legyen több papír" elvét követnék. Ez részben már megvalósult - tette hozzá, azonban a képalkotó-diagnosztikai vizsgálatok dokumentumaira is szeretnék kiterjeszteni, hogy az ország bármely pontján elérhető legyen az adott diagnózis alapján készített felvétel.

Mesterséges intelligencia segítené az orvosok döntését

Takács Péter hozzátette: nagy szerepet szánnak a mesterséges intelligencia felhasználásának az orvosok döntésének támogatásában. Az államtitkár beszámolt arról is, hogy jövőre Budapest ad otthont a WHO környezet és egészség témakörében rendezett többnapos konferenciájának. Ezzel kapcsolatban kitért arra: a tanácskozásnak külön jelentőséget ad, hogy a koronavírus-járvány is rávilágított az ember, a bolygó és a környezet törékeny kapcsolatára.

Kihívásokkal teli évtized elején járunk, a világjárvány és több környezeti változás, így az aszály vagy a hőhullámok is próbatétel elé állítják az egészségügyet - mondta. Ezért a jövő évi konferencián ezen témák átbeszélésére, közös gondolkodásra, cselekvési tervek elkészítésére hívták meg a WHO tagországainak képviselőit - ismertette az egészségügyért felelős államtitkár.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# eeszt # egészségügy # digitalizáció # mesterséges intelligencia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés