Ezeket látta már?

Fogfájdalom, gyulladásgátlás

2013.08.30. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Doktor úr!

A barátom 26 éves és kb. 3 hónapja Cataflam fájdalom csillapított szed a fogára.Mióta a gyógyszert szedi nagyon fáj jobb alsó hasrésze és az oldala is . Ez lehetséges a gyógyszertől?Már 4-5 napja nem szedi és még mindig ugyan úgy fáj.Ha nem szedi elfog múlni?Vagy forduljunk orvoshoz?

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A nem szteroid gyulladásgátlók, mint pl a Cataflam (diclofenac) is, mellékhatásként valóban okozhatnak gyomor-bélrendszeri panaszokat, fájdalmat, ritka esetben vérzést. Ez egyébként szerepel a betegtájékoztató szövegében is, mint figyelmeztetés.

Ilyen tartós szedése - ez esetben - nem indokolt és nem javasolt, kérem forduljanak orvoshoz - és természetesen fogorvoshoz is. A fogfájdalom olyan gyulladást jelez, ami megoldandó, pl. gyökérkezelés, esetleg húzás stb révén.

üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz