Ezeket látta már?

Tartós szteroid kezelés mellékhatásai

2009.08.26. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Tanácsadók! Tizenhat éve kapok szteroid kezelést ízületi gyulladás miatt. Nagyon meghíztam, és egyéb változások is tapasztalhatók nálam. Háziorvos javaslatára csökkenteni kezdtem a szeteroidot, és nem fájnk jobban az izületeim, de felmegy a lázam. Ki lehet-e, kell-e váltani a szteroidot? Lehet-e ettől csontritkulásom, jelentős, kizárólag a törzsemre és tokámra kiterjedő elhízásom, striás bőröm? Milyen új gyógyszer létezik a kezelésre? Válaszukat várom, és köszönöm:

Válasz:

Természetesen ennyi idő után a szteroidkezelés valamennyi mellékhatásával számolnia kell, az Ön által felsoroltakon kívül is (pl. magas vérnyomás, diabétesz, stb.) Ezért indokolt lenne a kiváltása más immungyengítő készítménnyel (sirolimus, tacrolimus, azatioprin, stb.). A terápiában ezek egy része teljesen újnak számít. Javasoljuk, mindezt beszélje meg kezelőorvosával mielőbb!

Forrás: EgészségKalauz