Ezeket látta már?

Az USA-ban 5 orvosból 1 el akarja hagyni az ellátórendszert

Betegségek
2022. április 01. 11:05
koronavírus, covid, intenzív osztály, kórház

A kiégés jelentősen megnőtt a járvány elhúzódásával.

Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő írt arról, hogy az USA-ban öt orvosból egy el akarja hagyni az ellátórendszert, amiről a JAMA című amerikai orvosi szaklapban jelent meg egy cikk:

"2020 márciusában, ugyanazon a napon, amikor Donald Trump elnök az USA-ban nemzeti vészhelyzetnek nyilvánította a COVID-19 világjárványt, a virginiai Larry A. Green Center kutatói folyamatos felmérést indítottak a COVID-19 alapellátásra gyakorolt hatásairól. Az elmúlt 2 év során a felmérésre adott több, mint 36.000 orvosi válasz országszerte aggasztó képet festett az egyre inkább kiégett, traumatizált, szorongó és depressziós munkaerőről. Ahogy a Green Center társigazgatója, Rebecca S. Etz, PhD összegezte felmérésének eredményeit a JAMA-nak adott közelmúltbeli interjújában: „Rossz volt az alapellátásnak a járvány miatt, és ez csak egyre rosszabb”.

Egy másik országos egészségügyi dolgozói felmérés, a Coping With COVID tanulmány kimutatta, hogy 2020-ban a kiégés megközelítette az 50%-ot 9266 orvos körében különféle orvosi területeken. Mark Linzer, a tanulmány társszerzője, a Minnesotai Egyetem orvosprofesszora szerint a tavalyi felmérési eredmények, amelyeket ez idáig nem tettek közzé, még borzasztóbbak (kutatásai a kiégéssel foglalkoznak). Összefoglalva: a kiégés (burnout) jelentősen megnőtt a járvány elhúzódásával.

„Nagyon-nagyon embert próbáló 2 év volt a klinikusok és általában az egészségügyi dolgozók számára” – mondta Linzer egy interjúban. „Különösen az elmúlt 6 hónapban úgy gondolom, hogy az embereknek arra volt szükségük, hogy feldolgozzák azt, amit átéltek, és legyen idejük a regenerálódásra. De valójában nem volt idő, tekintve az ellátás iránti igényt, a folytatódó járványt és az omikron-hullámot.”

Eközben Lotte Dyrbye, MD, MHPE, a Colorado Egyetem Orvostudományi Karának egészségügyi igazgatója azt mondta, hogy egyes orvosok ennek ellenkezőjét tapasztalták a járvány idején – túl kevés munkát végeztek. „Fontos felismerni, hogy a világjárvány az orvosokat hihetetlenül heterogén módon érintette” – mondta egy interjúban.

Számos orvosi szakterületen csökkent a munkateher a járvány első évében, sőt az azt követő hullámok idején is, amikor a nem COVID-19-hez kapcsolódó vizitek és szabadon választható eljárások iránti igény elveszett. Egyes praxisok figyelték, ahogy forgalmuk és pénzbevételük kiszárad.

Szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a harmadik évébe lépő COVID-19 világjárvány tűrőképessége határára taszította az amúgy is törékeny munkaerőt. Sok klinikus számára a munkahelyi kihívások – a magas stressztől és a kiégéstől a létszámhiányig és a csökkent jövedelemig – gyakran együtt – leküzdhetetlenné váltak."

Olvasson tovább! Torokfájásra ébred reggel? Ezek lehetnek a kiváltó okok

Hivatkozás: Abbasi J. Pushed to Their Limits, 1 in 5 Physicians Intends to Leave Practice. JAMA. Published online March 30, 2022. doi:10.1001/jama.2022.5074

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2790791

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# egészségügy # koronavírus # kiégés # covid

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés