Ezeket látta már?

Ázsiai fakivonattal a másnaposság ellen?

Betegségek
2012. január 12. 12:37
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Csökkenti az alkohol káros hatásait az ázsiai fakivonat. Az alkoholfogyasztás legtöbbször súlyos másnapossághoz, de gyakran alkoholfüggőséghez is vezethet. Egy, a Journal of Neuroscience című szaklapban nemrég megjelent cikk szerint azonban az ázsiai Hovenia dulcis nevű fában olyan természetes összetevők találhatók, amelyek segíthetnek az alkohol elleni küzdelemben.

A Kalifornia Egyetem tudósai, Jing Liang vezetésével különböző növények alkohol elleni hatásait vizsgálták. Adataik szerint a Hovenia dulcis nevű ázsiai faféle már 659 környékén is ismert volt másnaposság elleni hatásáról.

hovenia-dulcis-d0000121D775ff64132d6

Forrás: Medipress


A Hovenia dulcis fő összetevője a dihydromyricetin nevű növényi flavonoid, más néven DHM. A kutatók a szer hatásait patkányokon tesztelték, mivel a patkányok az emberekhez hasonlóan reagálnak az alkoholra.

A patkányok 15-20 sörnek megfelelő mennyiségű alkoholt kaptak (persze csak állati léptékben) két órán belül. A várakozásoknak megfelelően az állatok teljesen berúgtak és képtelenek voltak a hasukra visszafordulni, miután a tudósok a hátukra fordították őket. Az alkohol egy óra után kezdett kiürülni a szervezetükből és ekkor nyerték vissza testük feletti kontrolljukat is.

Amikor a patkányok ugyanezt az alkoholmennyiséget DHM-mel együtt kapták meg, szintén elveszítették az uralmukat a testük felett, de elsődleges mozgási funkcióik már 15 perc után visszatértek. A DHM hatása azonban nem merült ki ennyiben. Két nappal az alkohol befecskendezése után a DHM-mel kezelt állatokon sokkal kevésbé voltak érzékelhetők a másnaposság jelei (szorongás, rohamok).

Ezen kívül a DHM az alkohol iránti vágyat is csökkentette. A DHM-et kapott állatok kevesebbet ittak, amikor a kutatók szabadon elérhetővé tették számukra az alkoholfogyasztást. Bár a DHM egyáltalán nem csodaszer, amelynek segítségével annyit ihatunk, amennyit akarunk, a DHM segíthet az alkoholfüggőség kezelésében. Liang és tudóstársai hamarosan embereken is kipróbálnák a szer hatását.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# alkoholizmus # kutatás # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés