Ezeket látta már?

Együtt boldogok leszünk? (egy asszociációs játék nyomán)

Betegségek
2010. július 23. 13:02
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Előre jelzi egy kapcsolat sorsát az asszociációs játék a szavakkal. Íme egy jó mód, hogy megtudjuk, véget ér e a románc: derítsük ki valójában mit gondolnak a partnerek egymásról.

A kutatók egy új tanulmányban úgynevezett implicit feladatot használtak, amivel megállapították, hogyan reagálnak az emberek automatikusan szavakra. Ebben azt figyelték, vajon könnyebben kapcsolnak kellemes szavakat partnerükhöz, mint kellemetleneket.

ferfiesno-d00000A6A7367004ed866

Forrás: Napidoktor


A legtöbb kutatás párkapcsolatoknál arra koncentrált, hogyan éreznek egymás iránt a résztvevők. Ehhez általában nyilvánvaló módszert alkalmaztak: megkérdezték őket. "De nehézséget jelent, hogy ilyenkor feltételezik, a résztvevők tudják magukról, mennyire boldogok. Ám ez nem mindig van így" - mondja Ronald D. Rogge, a Rochester Egyetem (University of Rochester) kutatója. "Hogy még nehezebbé tegyék a dolgot, egy csomó ember nem akarja kimondani, ha kevésbé boldogok kapcsolatukban." Így ő és kollégái, Soonhee Lee és Harry T. Reis, egy gyakori technikához fordultak, amit gyakran a rasszizmus és az előítéletek értékeléséhez használnak. Ezek olyan érzések, melyeket az ember nem szívesen ismer be magának, főleg nem egy idegennek.

222 párkapcsolatban élő önkéntes vett részt a vizsgálaton. Minden önkéntes megadta partnere keresztnevét és két rá jellemző szót, mint egy becenév vagy tulajdonság. Ezután monitoron háromféle szócsoportot mutattak nekik: jó szavakat (mint a béke, a szabadság, vagy a megosztás), rossz szavak (például haláleset, tragédia, és bírálat), és a partnerrel kapcsolatos szavakat (nevek vagy tulajdonságok). Egyszerre mindig csak egyet. Két különböző típusú vizsgálat volt: az egyiknél a résztvevők akkor nyomták meg a szóköz billentyűt, ha pozitív vagy partnerükkel kapcsolatos szó jelent meg a képernyőn. A másik teszten negatív és partnerrel kapcsolatos szavak kombinációja volt. Az lényeg az, hogy megismerjük az emberek automatikus reakcióit a szavakra - ha partnerükkel jó a viszonyuk, az első feladat könnyebb, mint a második.

Azon önkéntesek, akik főleg rossz dolgokkal hozták összefüggésbe partnerüket, nagy eséllyel egy éven belül szakítottak. A kutatók arra is megkérték a résztvevőket, hogy számoljanak be kapcsolatuk erősségéről a vizsgálatok előtt. Megállapították, hogy az új vizsgálat sokkal pontosabb előrejelzést adott a szakításról.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# általános egészségügyi téma # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés