Ezeket látta már?

HPV-fertőzés: ezzel az új magyar módszerrel gyógyítanak betegeket

Betegségek
2022. május 04. 13:04
A HPV teszt elvégzéséhez keresse fel (bőrgyógyász, nőgyógyász, infektológus) orvosát.

A HPV nagyon gyakori vírus, az emberek 70-80%-a átesik valamilyen HPV-fertőzésen, mégis számos közhiedelem él a betegségről és annak megelőzéséről, gyógyíthatóságáról.

A Femcare Nőgyógyászati Miniklinika az elmúlt egy évben Magyarországon egyedülálló terápiával kezeli a fertőzötteket, amellyel rendkívül hatékonyan és hosszú távon gyógyítható a fertőzés nők és férfiak esetében is.

Mik a HPV-fertőzés tünetei?

A HPV-fertőzés általában tünetmentes, átmeneti jellegű, és az esetek nagy részében nem okoz megbetegedést, vagy magától eltűnik a szervezetből, ezért is nehéz a vírust megtalálni és megállítani. Ugyanakkor az erősen rákkeltő HPV-típussal történő fertőződés esetében átlagosan minden 10 ember közül egynél hosszú éveken keresztül észrevétlenül fennmarad a HPV-fertőzés a szervezetben, ami rendkívül magas kockázatot jelent különböző, legalább 10 jól ismert rák kialakulása szempontjából. A szexuális úton terjedő HPV vírusra a fertőződés után nem emlékszik az immunrendszer, így ugyanazt a HPV típust többször is el lehet kapni, akár ugyanattól a partnertől is, ezért is különösen fontos a megelőzés mellett a kezelés és gyógyítás.

A közhiedelemmel ellentétben a HPV-vírus nemcsak méhnyakrákot okoz, hanem számos további rákos megbetegedésért is felelős. Ilyen például a végbélrák, péniszrák, petefészekrákok és a nyelőcső, mandula, garat, szájüreg rákos megbetegedéséért is a HPV a felelős. Mivel kezdetben nincs tünete e fertőzésnek, csak miután a rák kialakult, különösen fontos a megelőzés: 25 és 65 év között minden nőnek ajánlott rendszeresen szűrésre járnia. A férfiak esetében a szűrés nem jelent teljes bizonyosságot, az ő esetükben az oltás az egyetlen biztos módszer.

Hogyan lehet megelőzni, gyógyítani a HPV-fertőzést?

Nők számára szintén a HPV elleni védőoltás a hatékony megelőzési eszköz, amely a méhnyakrák, és a különböző daganatokat és rákmegelőző állapotokat okozó HPV típusok kialakulásának veszélyét jelentősen csökkenti, de közel nem 100%-os. A vakcina azonban a már kialakult HPV-fertőzés gyógyítására nem alkalmas, ám a Femcare Nőgyógyászati Miniklinika újonnan tett felfedezése szerint a Fotona TimeWalker® Intima Pro korszerű nőgyógyászati terápiás lézergéppel végzett kezelésekkel együttesen alkalmazva hatékonyan kezelhető és teljes mértékben gyógyítható a fertőzés.

A Femcare Nőgyógyászati Miniklinika speciális, nőgyógyászati célokra kifejlesztett, Magyarországon egyedülálló és a legmodernebb robottechnológiával működő lézerkészüléke műtét nélkül nyújt segítséget HPV fertőzés esetén. A Dr. Kassai Enikő által kifejlesztett kezelési program, azaz egyedi lézerterápia a HPV által létrehozott immunológia megszüntetésével és a vírusszám lokális lecsökkentésével járul hozzá a vírus legyőzéséhez és a méhnyakrák kialakulásának megelőzéséhez. A fájdalommentes lézeres kezelés pozitív HPV szűrés eredmény, pozitív citológiai eredmény esetén javasolt a három oltásból álló oltási sorral kiegészítve.

„Fontos tudatosítanunk mindenkiben, hogy a HPV kezelhető és gyógyítható. Ezért is számít nagy mérföldkőnek a lézergépes terápia hatékonyságáról szerzett tapasztalatunk: egy éve dolgoztuk ki a HPV vírusra célzottan ható méhnyak kezelést a Magyarországon egyedülálló lézerterápiával, és pácienseink esetében már 1-6 hónappal a harmadik kezelést követően sikerült negatív HPV vizsgálati eredményt elérnünk, sőt akár már a második alkalom után kaphatunk negatív vizsgálati eredményt.

A kezelés negyedórát vesz igénybe, fájdalommentes, altatás és kórházi tartózkodás nélkül végezhető, így hatékonyan és széles körben alkalmazható és a méhnyakrák miatti újrafertőződés esetén ismételhető, a méhnyakrák kialakulásának és terjedésének megelőzésére."

mondta Dr. Kassai Enikő, a Femcare Nőgyógyászati Miniklinika vezető szakértője.

Olvasson tovább! Pozitív lett a HPV-tesztje? Erre számíthat!

Világszerte évente több mint 300 ezer nő hal meg méhnyakrákban. Az óvszer nem véd a fertőzés ellen. A HPV elleni vakcinák jelen ismeretek szerint több évre biztosíthatnak fokozott védelmet.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# HPV # Humán Papillóma Vírus # oltás # lézerterápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés