Ezeket látta már?

Friss koronavrus hírek ma

Így lehet „szuperimmunitása” a coviddal szemben

covid, koronavírus, immunitás, oltás, szuperimmunitás

A szakértők szerint a beoltottak egy csoportja egyenesen „szuperimmunitással" rendelkezik a koronavírus ellen.

Az Oregoni Egyetem kutatói szerint azok az emberek, akiket beoltottak, majd mégis megfertőződtek a koronavírussal, a legvédettebbek a betegséggel szemben, olvasható a különböző tanulmányokat röviden szemléző PsyBlog oldalán.

A tanulmányhoz két beoltott csoportot vizsgáltak:

  1. akik elkapták az oltás után a fertőzést,
  2. akik még soha nem voltak koronavírusosok.

Poszt-covid tünetek omikron után: ezekkel számolhat oltott és oltatlan - kattintson!

A kutatók azt találták, hogy a vakcinát „áttörő" fertőzés esetén az alanyoknak akár 2000 százalékkal is megnőtt az antitestszámuk a másik csoporthoz képest. Dr. Fikadu Tafesse, a tanulmány társszerzője elmondta:

A növekedés jelentős volt, akár 1000%-os, néha akár 2000%-os növekedést is, szóval ez valóban magas immunitás, szinte „szuperimmunitás!

A kutatók szerint, ha az oltás ellenére is elkaptuk a vírust, akkor az immunrendszerünk „elképesztően" erős immunválaszt is adhat, ami logikus következmény, hiszen az immunrendszer folyamatosan tanul, így ha találkozik a koronavírussal vagy a vakcinával, felkészül arra, hogy legközelebb jobban harcoljon a különböző variánsok ellen. Gandhi professzor véleménye szerint a tanulmány jelentősége épp ezért nagy:

Ez az egyik első, amely azt mutatja, hogy az oltást követő áttöréses fertőzés erősebb immunitást generál, mint a korábbi fertőzés vagy az oltás önmagában.

Az omikron fertőzőbb, mint a delta és más covid-változatok, így ezek az eredmények megnyugtatóak lehetnek a beoltottak számára. A teljes oltási sorral beoltott emberek megfertőződhetnek ugyan az omikronnal, de sokkal nagyobb valószínűséggel tartozhatnak a tünetmentesek, vagy enyhe tüneteket tapasztalók körébe.

Koronavírusos tüdőgyulladás - ők a veszélyeztettek

A koronavírus okozta megbetegedések fokozottan veszélyesek az idősebb (65 éven felüli) korosztály tagjaira, annak a rizikója, hogy a fertőzés súlyos tüneteket, esetleg tüdőgyulladást okoz, jelentősen megnő az időseknél és a legyengült immunrendszerűeknél.

Nagyobb az esélye a betegségre azoknak, akik krónikus problémákkal küzdenek, így azoknak, akik:

A túlsúly is jól ismert kockázatnövelő tényező. A dohányzás, még ha nem is okozott még krónikus betegségeket, minden típusú tüdőgyulladás, így a koronavírussal összefüggő pneumonia rizikóját is növeli.

Forrás: egeszsegkalauz.hu
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához