Ezeket látta már?

Friss koronavírus hírek ma

Koronavírus: ismét változtak a karanténszabályok az iskolákban

iskolanyitás, igazolás, covid, fertőzés, járvány, szülői igazolás

A koronavírus-fertőzöttek szoros kontaktjai ebben az esetben, védettségi nélkül is bejárhatnak az iskolába.

A járási hivatalok leveléből kiderült, ha egy diák vagy tanár „gyanús tüneteket” mutat, antigén gyorstesztet vagy PCR-tesztet kell végezni, a koronavírus-fertőzöttre pedig hétnapos karantén vár. Ha a karantén negyedik napján már nincs láza, és a légúti tünetek is megszűntek, antigén gyorstesztet végeztethet. Ha az negatív, az ötödik napon az illető már bemehet az iskolába. Fontos feltétel ugyanakkor, hogy a gyógyszertári tesztet nem fogadják el, csak a hivatalos egészségügyi személyzet által elvégezett antigén gyorstesztet - írja az eduline.

Öt nap maszkviselés az iskolában

Az egyik legfontosabb módosítás, hogy azok a tünetmentes diákok és tanárok is bemehetnek az iskolába, akik szoros kapcsolatba kerültek a fertőzöttel. Ebben az esetben 5 napig kötelező maszkot viselniük az intézményben. A változtatás egyik következménye az, hogy így nem kerülnek egész osztályok karanténba egy-egy fertőzött tanuló vagy tanár miatt. Azoknak a gyerekeknek, felnőtteknek sem kell karanténba vonulniuk, akiknek nincsen védettségi igazolványa. Míg korábban nekik ilyen esetben 5 napot otthon kellett maradniuk.

A karanténszabályok változása miatt a hét elején több általános és középiskola kérte arra a szülőket, hogy a gyerekeknél mindig legyen maszk, így azonnal reagálhassanak arra, ha kiderül, az osztályból valaki megfertőződött.

Koronavírus: ezeknél a tüneteknél gyanakodjon

A BA.4 és a BA.5 variáns a korábbi mutánsokhoz képest inkább az orrüregben, nem pedig a tüdőben telepedik meg. Az alábbi 5 tünet a leggyakoribb:

  1. orrfolyás
  2. torokfájás
  3. fejfájás
  4. tartós köhögés
  5. fáradtság

A megkérdezettek kevesebb mint egyharmada számolt be lázról a Zoe Study adatai szerint, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy okostelefonos alkalmazásokon keresztül számoljanak be az omikron tünetekről.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

Forrás: eduline
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához