Ezeket látta már?

Oltás várandósan: ezzel jobb, ha tisztában van!

vakcina terheseknek, várandósság, terhesség, kismama, oltás

Milyen hatással van a Covid-19 elleni oltás a várandós nőkre? Okoz-e vetélést, és befolyásolja-e a termékenységet?

Az orvosok óvatosak a várandós nőkkel, ha a koronavírus elleni vakcináról van szó. Amíg nem volt kellő mennyiségű adat arról, hogyan hatnak a vakcinák a kismamákra, inkább az oltás mellőzését javasolták, egy ideje azonban már az oltakozás mellett kampányolnak a szakemberek is. Mindez azonban hiába, mivel sokakban maradtak kételyek, és több téves megállapítás is tényként kering a köztudatban - ezeket cáfolták meg most orvosok.

Nincs bizonyíték arra, hogy a vakcinák csökkentenék a termékenységet

Michael Yeadon, kutató tanulmányában azt írta, hogy a Pfizer és a Moderna koronavírus elleni vakcinájában megtalálható tüskefehérje hasonló ahhoz a syncytin-1 nevű fehérjéhez, ami részt vesz a méhlepény kialakításában, és azt feltételezte, hogy a koronavírus elleni antitestek a fejlődő magzatot is megtámadják.

Valójában a syncytin-1 és a koronavírus tüskefehérje között pont akkor hasonlóság van, mint bármely két véletlenszerű fehérje között. A szervezet azonban nem zavarodik ilyen könnyen meg.

Egy amerikai szülészorvos, Randy Morris 143 páciensét vizsgálta meg, és arra jutott, hogy nincs különbség a megtermékenyülés esélyét illetően azoknál, akik átestek a fertőzésen, akiket oltottak és azoknál sem, akik nem vették fel a vakcinát. Szerinte nagy gond, hogy amire a tudomány megcáfol egy téves feltételezést, addigra az emberek már a következő napvilágot látott tévhittel vannak elfoglalva.

A petefészekben nem halmozódik fel a vakcina

Egy, a patkányokon végzett japán kísérlet szerint a petefészekben felhalmozódhat a vakcina azt azonban nem hangsúlyozták, hogy az állatoknak 1,333-szor több oltóanyagot adtak, mint az embereknek. Ráadásul a teljes dózis mindössze 0,1 százaléka került az állatok petefészkébe 48 órával az injekció beadását követően. Nem találtak bizonyítékot arra, hogy a petefészek a oltás beadása után két nappal is tartalmazta a vírus genetikai anyagát.

Olvasson tovább! Súlyosabbak-e a mellékhatások a 3. oltás után?

A vakcina nem okoz vetélést

Az USA-ban és az angoloknál is több vetélést jelentettek az oltás után, ez azonban jelenti azt, hogy a vakcina okozta őket. Egy tanulmány megállapította, hogy a beoltott személyeknél a vetélés aránya összhangban volt az általános populációban tapasztalt 12,5 százalékos aránnyal.

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához