Ezeket látta már?

Figyelem: a szamárköhögés elleni vakcina hatékonysága csökken!

Betegségek
2011. szeptember 23. 11:32
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

A szamárköhögés elleni vakcina hatékonysága 3 év után csökken. A kisgyerekeknek adott szamárköhögés (pertussis) elleni védőoltás három év elteltével elveszti hatékonyságát - állapították meg amerikai kutatók.

A tanulmányhoz 15 ezer gyerek bevonásával a kaliforniai Marin megyében végeztek felmérést, ahol a Bordetella pertussis baktérium fertőzése következtében 2010-ben 11 gyerek meghalt és 8 ezer ember megbetegedett.

vedooltas-d0000117D086a091aaf0f

Forrás: MTI


David Witt kutatásvezető, a San Rafael-i Kaiser Permanente Orvosi Központjának munkatársa egy chicagói konferencián felidézte, hogy a járvány kitörésekor azt hitték, főként a vakcinálatlan népesség között fog terjedni. "Viszonylag gyorsan rájöttünk, hogy a megbetegedések zöme a beoltott gyerekek körében történt, a 8-12 évesek körében" - tette hozzá.

Az adatok elemzésekor kiderült, hogy azok a gyerekek fertőződtek meg, akik a védőoltás utolsó adagját három évnél régebben kapták meg. Sok gyerekkel nem is fordultak orvoshoz, mert a vakcina enyhítette a megbetegedés tüneteit.

Az orvosok a felmérésbe bevont 15 ezer gyerek között összesen 171 igazolt szamárköhögéses esetet találtak, akik közül 103 az említett 8-12 éves korosztályba tartozott. Ezek a gyerekek hússzor nagyobb valószínűséggel fertőződtek meg, mint azok, akik három éven belül kapták meg a vakcina emlékeztető adagját.

Az Egyesült Államok járványügyi hatósága, a CDC adatai szerint szamárköhögésben világszerte évente 30-50 millió ember betegszik meg, közülük mintegy 300 ezer meghal.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# fertőző betegség # gyermekbetegség # védőoltás # vírusfertőzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés