Ezeket látta már?

Fontos: nincs kapcsolat a vakcinák higanytartalma és az autizmus között!

Betegségek
2010. szeptember 15. 10:52
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Egy új amerikai kormányzati tanulmány tovább növelte a bizonyítékok sorát azzal kapcsolatban, hogy a higanyalapú tiomerzál, amelyet korábban sok vakcina tartalmazott tartósítószerként, nem növeli az autizmus kockázatát.

Az Egyesült Államok betegségmegelőzéssel foglalkozó központjának CDC) atlantai kutatói az 1994 és 1999 között született gyerekek adatait elemezték.

Fontos: nincs kapcsolat a vakcinák higanytartalma és az autizmus között!

Forrás: MTI


A Pediatrics című szakfolyóirat online kiadásában hétfőn közzétett tanulmányban nem találták az autizmus emelkedett kockázatát azoknál, akik akár magzati korban az anya révén, akár csecsemőként vagy kisdedként tiomerzáltartalmú vakcinának voltak kitéve.

Egy brit orvos, Andrew Wakefield bő egy évtizede vetette fel 12 gyerek vizsgálata alapján, hogy kapcsolat van az autizmus és a kanyaró, mumpsz, valamint rózsahimlő elleni, úgynevezett MMR-védőoltás között. Később ezt az állítását visszavonta, ám nézetei hatására sok szülő az Egyesült Államokban és Európában máig visszautasítja, hogy gyermeke megkapja az MMR-oltást. A tekintélyes brit orvosi hetilap, a The Lancet ez év elején hivatalosan is visszavonta az 1998-ban közzétett cikket. Az orvost májusban zárta ki tagjai sorából a brit doktorok regiszterét vezető szervezet, a General Medical Council (GMC).

A CDC adatai szerint az Egyesült Államokban 110 gyerek közül egyet érint az autizmus állapota. A tudósok többsége jelenleg az autizmust fejlődési zavarnak tartja, amelynek kialakulásában bizonyos gének is szerepet játszanak.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# fertőző betegség # gyógyszer # terápia # vírusfertőzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés