Ezeket látta már?

Harcoljon a lábszárfekély ellen kompressziós kezeléssel!

Betegségek
2014. január 13. 10:32
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

A visszeresség a közhiedelemmel ellentétben nem csak kozmetikai problémát jelent. Kezeletlen esetben hosszú távon olyan súlyos következményekkel járhat, mint a trombózis, orbánc, nyirokérgyulladás és a lábszárfekély. Dr. Sepa György, a Trombózisközpont érsebész főorvosa elárulja, mi mindenben segíthet ekkor a kompressziós terápia.

Lábszárfekély és kezelése

kompressz-harisnya-d000019E67dea55da84d8

Forrás: Sajtóközlemény


A probléma a krónikus vénás elégtelenségből, súlyos vénás pangásból fakad, mely olyan szinten károsítja a bőr vérellátását, hogy fekély kialakulásához vezet, amely csakis megfelelő kezeléssel gyógyítható. A betegség súlyosságára a lábszár bőrén jelentkező barnás elszíneződés hívja fel a figyelmet, mely minimális sérülés, vagy akár egy egyszerű vakarás következtében fekéllyé fajulhat.

A fekély kezelésére több módszer szolgál, ám rugalmas pólya, vagy kompressziós harisnya viselése nélkül csak kivételes esetben jár eredménnyel.

"A kompresszió hatására a felületes vénákat összenyomjuk, ezzel megszüntetjük bennük a keringést, ezáltal a mélyvénákban felgyorsul a vénás áramlás, ami csökkenti a súlyos vénás pangást a végtagban és javítja a bőr vérellátását."- mondja Dr. Sepa György, a Trombózisközpont érsebész főorvosa.

Bár elsőre jó ötletnek tűnhet az, hogy a beteg egy otthon lévő kinyúlt fáslihoz nyúljon, azonban az öngyógyítás helyett érdemes szakorvost felkeresni, egyrészt azért, hogy pontosabb képet kaphasson állapotáról, másrészt, hogy dönthessen a megfelelő kezelésről, hiszen több típusú kompressziós eszköz – pólya, harisnya- van forgalomban. Nem beszélve arról, hogy a visszeresség végleges kezelése csak műtéttel érhető el.

Kompressziós harisnya: nagyon sok fajta kompressziós harisnya létezik a piacon. Az érsebész szerint, ha kompressziós harisnyát használunk, fontos, hogy II kompressziós legyen. Ezek 140 DRN-es harisnyák és 25-35 Hgmm közötti szorító erővel rendelkeznek.

Pólya: rugalmas pólyát bárki könnyen beszerezhet, azonban nem mindegy, hogy miképp használja, hiszen felhelyezésének megvannak a maga szabályai, melyet jobb, ha szakorvos végez, vagy mutat meg.

"Hosszú ideje fennálló fekély esetén célszerű az első egy-két hétben rugalmas pólyát alkalmazni - akár éjjel is-, mivel ezzel nagyobb szorítást lehet elérni, mint a harisnyával. Bár mind a harisnya, mind a pólya recept nélkül is kapható, de felírva fél áron egyes patikákban és a segédeszközöket forgalmazó üzletekben is beszerezhető"- tanácsolja a szakember.

Forrás: Trombózisközpont

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Sajtóközlemény
# érbetegségek

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés