Ezeket látta már?

Hogyan ne használjuk az óvszert?

Betegségek
2012. március 01. 15:29
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Az óvszer a nem kívánt terhesség és a szexuális úton terjedő betegségek ellen is védelmet nyújt, ám ehhez megfelelő módon kell használni. Bármilyen evidensnek hangzik is ez, a Sexual Health című szaklap februári számában arról olvashatunk, hogy az óvszerhasználattal kapcsolatos hibák gyakoribbak, mint gondolnánk.

Richard Crosby, a Kentucky Egyetem professzora, aki a tanulmány elkészítésében is részt vett, kifejtette, hogy az óvszer megfelelő alkalmazása bizony sokak számára gondot okoz. A WHO felmérése szerint, az óvszer gondos használatával 98 százalékos védelmet érhetünk el a nem kívánt terhességgel szemben, ugyanakkor a "becsúszott" terhességek 15 százalékánál derül ki, hogy használt óvszert a pár, csak nyilvánvalóan rosszul.

has-ferfi-d00000EB73c578ed888a7

Forrás: MTI


Az Indiana Egyetem Kinsey Intézetének kutatói Stephanie Sanders vezetésével 1995-ig visszamenőleg gyűjtötték össze a leggyakoribb óvszerhasználattal kapcsolatos hibákat. Ehhez tizennégy országból összesen ötven tanulmányt néztek át, és a megkérdezettek a házaspároktól kezdve a kollégista diákokon át a szexmunkásokig igen széles skálán helyezkedtek el.

Az egyik leggyakoribb hibának az mutatkozott, hogy a férfi túl későn – már az aktus megkezdése után – teszi fel az óvszert, ám akik időben felhúzták, azok sem mindig jól.

Gyakori hiba, hogy az illető már előre letekeri a gumit, nem pedig csak a péniszén, illetve, hogy nem hagynak elég helyet a gumi végén, ahol az ondó összegyűlhet.

A megkérdezettek nagyon nagy hányada pedig nem szokta ellenőrizni használat előtt, hogy vajon van-e sérülés az óvszeren.

A felmérésből az is kiderült, hogy többeknél előfordult már, hogy használat közben elszakadt az óvszer, amihez szintén hozzájárulhat a nem megfelelő használat vagy tárolás. Az olajos alapú síkosítók például ártanak az óvszernek.

A szakértők úgy vélik, a fentiek fényében fontos, hogy a jövőbeni óvszerkampányok térjenek ki a helyes használattal kapcsolatos kérdésekre is, hiszen tényleges céljukat csak így érhetik el.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# fogamzásgátlás # szexuális egészség # szexuális úton terjedő betegség

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés